Nieudana 1-ligowa inauguracja piłkarzy z Legnicy i Głogowa

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-08-02 20:34 | Zmodyfikowano: 2014-08-02 21:29

Wyjazdowy mecz Miedzi z Olimpią Grudziądz rozpoczął się pomyślnie dla podopiecznych Wojciecha Stawowego. Pierwszą bramkę dla legniczan w nowym sezonie zdobył w 21. minucie, brylujący w spotkaniach kontrolnych, Wojciech Łobodziński. Goście prowadzili 1:0.

Ostatni kwadrans przed przerwą zdecydowanie należał jednak do Olimpii. Piłkarze z Grudziądza zdobyli aż trzy gole. I to w zaledwie 5 minut! Na listę strzelców wpisywali się znani z boisk ekstraklasy Maciej Rogalski, Marcin Kaczmarek i Arkadiusz Aleksander. Szybko stracone bramki w tak krótkim odstępie czasu nie wystawiają dobrego świadectwa defensywie Miedzi, w której zadebiutował wypożyczony dzień wcześniej z Lecha Poznań 18-letni Szymon Zgarda.

Tuż po zmianie stron wynik na 4:1 dla Olimpii podwyższył Rogalski, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Legniczanie zdołali jedynie zmniejszyć straty, gdy po rzucie wolnym Daniela Ferugi, piłkę w siatce umieścił Adrian Woźniczka.

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 4:2 (3:1)

Bramki: 0:1 Wojciech Łobodziński 21, 1:1 Maciej Rogalski 29, 2:1 Marcin Kaczmarek 31, 3:1 Arkadiusz Aleksander 34, 4:1 Maciej Rogalski 49, 4:2 Adrian Woźniczka 66.

Olimpia: Sapela - Jaroch Ż, Łabędzki, Piter-Bućko Ż, Woźniak - Kłus, Smoliński Ż, Popović (89 Żołądź), Rogalski (84 Szczot), Kaczmarek - Aleksander (72 Cieśliński).

Miedź: Bledzewski - Zgarda, Midzierski, Woźniczka, Zasada (69 Jovanović) - Bartoszewicz Ż (90 Szymański), Garuch, Feruga - Lenkiewicz (69 Kakoko), Łobodziński, Szczepaniak.

Jeszcze dotkliwszy falstart zaliczyli piłkarze Chrobrego. Beniaminek rozgrywek przegrał na stadionie w Głogowie z Termalicą aż 0:6.

Chrobry Głogów – Termalica Nieciecza 0:6 (0:4)
0:1 Foszmańczyk 12, 0:2 Foszmańczyk 16, 0:3 Kaczmarczyk 20, 0:4 Smuczyński 45, 0:5 Kaczmarczyk 58, 0:6 Paluchowski 86

Chrobry: Skrzyniarz – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek Michał, Ziemniak, Danielak, Hałambiec, Figiel (46 Ulatowski), Piotrowski (71 Pieczara), Szczepaniak, Sędziak (76 Kościelniak).

Termalica: Nowak – Fryc, Czerwiński, Kopacz, Pleva, Biskup (71 Kamiński), Kaczmarczyk, Sołdecki, Drozdowicz (81 Paluchowski), Smuczyński (76 Janeczko), Foszmańczyk.