Sześć prób do soboty. Kalendarz dolnośląskiego biegacza

| Utworzono: 2014-08-09 11:23 | Zmodyfikowano: 2014-08-09 11:27
A|A|A

Rozpoczynamy z wysokiego „c”. Generalny test przed wrocławskim Maratonem? Dla wielu na pewno. W niedzielę, 10 sierpnia o godzinie 9.00, odbędzie się bieg na dystansie 30 kilometrów. Zawody w Parku Szczytnickim we Wrocławiu. Uczestnicy programów: „I Ty możesz zostać maratończykiem” oraz „Cały Wrocław Biega” za udział w zmaganiach nie muszą płacić nawet złotówki. Ważne aby biegu nie traktować jako zawodów a jako sprawdzian. Tak podchodzą do tego organizatorzy. Próba ma być weryfikacją dla tych, którzy szykują się do udziału we wrześniowym Wrocław Maratonie. Początkujący maratończycy, którzy do tej pory nie przebiegli jeszcze królewskiego dystansu powinni podjąć rękawice. Zapisy jedynie drogą elektroniczną na stronie www.datasport.pl.

Długi weekend można spędzić na sportowo w Lubaniu. Od 15 do 17 sierpnia potrwa Izerska Wielka Wyrypa. Co to takiego? Impreza na orientację, która ma promować region Gór i Pogórza Izerskiego, pokazać piękno tego miejsca i sprawdzić ludzką wytrzymałość. Impreza, która łączy sportową rywalizację z zamiłowaniem do turystyki. Okazja do spotkań i wymiany doświadczeń z osobami z całego kraju i zagranicy, których łączy podobna pasja. Piechurzy mogą zmierzyć się z dystansem 20, 50 lub 100 km. Udział w zawodach od 25 złotych. Otwarcie rajdu w piątek o 18 przy ulicy Łokietka 2.

W piątek, 15 sierpnia, impreza też w Oleśnicy. Odbędzie się IV Bieg do Pani Fatimskiej. Organizatorem jest Parafia NMP Fatimskiej. Mężczyźni mają do pokonania 10 km, panie dystans o połowę krótszy. Start w biegu bezpłatny. Początek o 14.15 z ulicy Ludwikowskiej. Przygotowano też kilka dystansów dla najmłodszych. Zapisy na stronie www.biegfatimski.bo.pl.

Przed nami również I Bieg Górski Kowary – Okraj. Zawody w piątek 15 sierpnia. Do pokonania 10,5 km. Łatwo nie będzie bo biegaczy czeka sporo podbiegów. Początek zmagań o 10 z ulicy Jagiellończyka w Kowarach. Zapisy na stronie www.kowary.pl. Można się też zgłosić w dniu imprezy na miejscu. Koszt udziału w biegu to 40 złotych.

Atrakcyjne biegowo wydarzenie też w Karpaczu. W sobotę 16 sierpnia początek imprezy pod hasłem „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”. Akcja ma na celu popularyzację biegów górskich, turystyki aktywnej oraz promocję Karpacza i Karkonoszy. Start o 9. Biuro zawodów będzie mieścić się w Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Konstytucji 3 Maja 48 w Karpaczu. Zawody na trzech dystansach: mini – 17 km, średni 33 km i ultra 57 km. Udział w zawodach od 40 do 90 zł.

W sobotę 9 sierpnia biegaczy będą mogli sprawdzić swoje siły w cyklicznym biegu Parkrun odbywającym się we Wrocławiu. Dystans to 5 kilometrów. Start zmagań o godzinie 9:00. Miejsce startu i mety oznaczone jest przy szlabanie obok Jazu Opatowickiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama