Bez finału dla Wrocławia w pierwszym dniu pływackich ME

| Utworzono: 2014-08-18 20:23 | Zmodyfikowano: 2014-08-18 20:24

Pierwsze starty w Berlinie napawały optymizmem. W półfinałach jednak rywalki były lepsze od trzech przedstawicielek stolicy Dolnego Śląska. Najbliżej awansu do finałowej ósemki była Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), która w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym, z czasem 2.13,29 min, została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. W tej samej konkurencji jej klubowa koleżanka Klaudia Naziębło zajęła 13 miejsce - 2.15,98. Anna Dowgiert ze Śląska Wrocław była natomiast 14 w kwalifikacjach na 50 m motylkiem (czas 26,76). W tej samej konkurencji 13 rezultat osiągnęła Aleksandra Urbańczyk. Na 100 m stylem grzbietowym 10 był Radosław Kawęcki. Wynik podopiecznego Pawła Słomińskiego to 54,92. Za nami już także pierwszy finał z udziałem Polaków. Sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, w składzie Konrad Czerniak, Kacper Majchrzak, Sebastian Szczepański i Paweł Korzeniowski, zajęła czwarte miejsce w finałowym wyścigu pływackich mistrzostw Europy w Berlinie. Czasem 3.15,10 min ustanowiła rekord Polski. Zwyciężyli Francuzi - 3.11,64. Drugie miejsce zajęli Rosjanie - 3.12,67, a trzecie Włosi - 3.12,78. Poprzedni najlepszy rezultat w Polsce należał do tych samych zawodników i został osiągnięty w porannych eliminacjach, kiedy popłynęli o 0,68 s wolniej.