Kulig i Skibniewski liderami. Polska wygrywa z Niemcami

| Utworzono: 2014-08-20 22:34 | Zmodyfikowano: 2014-08-20 22:35

Wielki mecz dwóch jedynych przedstawicieli Dolnego Śląska w kadrze. Na parkiecie w Bonn Damian Kulig czuł się jak w Zgorzelcu, a Robert Skibniewski jak we Wrocławiu. Podkoszowy PGE Turowa był jednym z bohaterów pierwszej połowy. Jego pojawienie się na parkiecie spowodowało serię punktów dla naszej drużyny. Po 20 minutach miał ich na koncie aż 16. W drugiej połowie popis umiejętności dał natomiast "Skiba". Rozgrywający Śląska skończył pojedynek z 8 oczkami, dołożył do tego 6 asyst. Na finiszu spotkania nie zawiedli Adam Waczyński i Aaron Cel i dwa cenne punkty pojechały do Polski.

Było to trzecie zwycięstwo Polaków w tych eliminacjach. Wygrali pierwszy mecz z Niemcami i spotkanie z Luksemburgiem oraz przegrali z Austrią. W drugim środowym meczu grupy Austria pokonała Luksemburg 80:71. Polska i Austria mają po 7 punktów. O jeden punkt mniej mają Niemcy. Tabelę zamyka Luksemburg z czterema punktami na koncie. W niedzielę Polacy zagrają w Koszalinie z Luksemburgiem, a za tydzień zakończą eliminacje w Lubinie meczem z Austrią.

Polska: Mateusz Ponitka 19, Aaron Cel 16, Damian Kulig 16, Adam Hrycaniuk 15, Adam Waczyński 12, Robert Skibniewski 8, Przemysław Zamojski 2, Kamil Łączyński 0, Tomasz Gielo 0, Szymon Szewczyk 0.

Niemcy: Dennis Schroeder 20, Daniel Theis 20, Ronin Benzing 19, Maximilian Kleber 6, Heiko Schaffartzik 5, Ellias Harris 4, Karsten Tadda 2, Maik Zirbes 0, Akeem Vargas 0, Andreas Seiferth 0, Lucca Steiger 0.