Piłkarze ręczni Śląska Wrocław znów wygrywają. Pokonali Nielbę

| Utworzono: 2014-08-28 06:50 | Zmodyfikowano: 2014-08-28 06:51

Wyniki Śląska powinny powodować, że kibice z optymizmem czekają na inaugurację sezonu. Dla ekipy Piotra Przybeckiego był to piąty sparingowy test. Dolnoślązacy dwa razy okazali się lepsi od innej drużyny z naszego regionu czyli Chrobrego Głogów. Wygrana nad Nielbą była natomiast już drugą tego lata nad tym klubem. Wcześniej oba zespoły mierzyły się w Wągrowcu. Śląsk przegrał tylko raz. W Dzierżoniowie uległ ZTR Zaporoże. W tym tygodniu w planach ekipa trenera Przybeckiego miała jeszcze mecz z Zagłębiem Lubin, wszystko wskazuje jednak na to, że pojedynek nie dojdzie do skutku.

Starcie z Nielbą bez wielkiej historii. Śląsk szybko odskoczył na kilka bramek przewagi. Grał dobrze zarówno w obronie jak i ataku. Do przerwy było 17:11. Po przerwie gospodarze prowadzili nawet różnicą 10-ciu trafień ale wtedy wkradło się rozluźnienie co skrzętnie goście wykorzystali zmniejszając rozmiary porażki. Widać, że nasza drużyna maa jeszcze braki w zgraniu. Nad tym jednak przecież cały czas pracuje. Jeżeli ten element zostanie dopracowany Śląsk może być w superlidze groźny dla każdego. Dodajmy, że to dopiero 5 sparing zespołu tego lata. Np. Nielba rozegrała ich ponad dwa razy więcej. W spotkaniu zagrali wszyscy zawodnicy, których ma do dyspozycji sztab szkoleniowy. Najlepsze wrażenie pozostawił po sobie Maciej Ścigaj. Zdobył 7 bramek dla zwycięzców. Sezon superligi wystartuje w pierwszy weekend września. Wrocławianie rozpoczną od wyjazdu do Zabrza.