Jelenia Góra: Dlaczego radni nie chcą pieniędzy na obwodnicę? (Posłuchaj)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2009-10-23 11:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Archiwum prw.pl (Fot. Katarzyna Górowicz)

Odrzucili, bo z budżetu musieliby wyłożyć prawdopodobnie drugie tyle. Sytuacja wygląda tak, jak gdyby dopiero przed ołtarzem panna młoda powiedziała "nie". Goście weselni zastanawiają się teraz, po co w ogóle przyszli do kościoła i co zrobić z prezentami.

Relacja Piotra Słowińskiego z Radia Wrocław (Posłuchaj):

- Bierności w tej sprawie mieszkańcy miasta nigdy nam nie wybaczą - napisali w liście otwartym Marcin Zawiła i przewodniczący sejmiku Jerzy Pokój. Apelują o zmianę nastawienia jeleniogórskich radnych, którzy odrzucili 46 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę południowej obwodnicy miasta. Obwodnicy, o która samorząd starał się od co najmniej 8 lat.

Radny PO Piotr Miedziński nie może zrozumieć postawy swoich kolegów z PiS i klubu Jelenia Góra XXI, którzy głosowali przeciw tej inwestycji.

Pierwszy etap budowy południowej obwodnicy miał mieć 2100 metrów długości i zaczynać się w Grabarowie na krajowej trójce i prowadzić mostem nad Bobrem i estakadą nad torami i ulica Łomnicką w stronę Karpacza. Połowa pieniędzy na tę budowę miała pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego, a druga połowa z kasy miasta. Według sporej grupy radnych byłoby to jednak zbyt wielkim obciążeniem dla jeleniogórskiego budżetu. Jest jednak jeszcze szansa, że samorząd ponownie rozważy podpisanie umowy na budowę tej drogi.

REKLAMA
Dźwięki
Relacja Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama