Wystartowała ekstraklasa piłki ręcznej

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-09-03 21:35 | Zmodyfikowano: 2014-09-03 22:43

W Superlidze kobiet "Miedziowe" pokonały u siebie Aussie Sylex Sambor Tczew 27:22. Kluczem do zwycięstwa Lubinianek była druga połowa. Zagłębie wygrało ją różnicą sześciu bramek. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodarzy, z dziesięcioma trafieniami, była Joanna Obrusiewicz. Był to pierwszy mecz Zagłębia o punkty w nowej hali. Na trybunach zasiadło około tysiąca kibiców.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Sambor Tczew 27:22 (13:14)

Najwięcej bramek: dla KGHM Metraco - Joanna Obrusiewicz 10, Agnieszka Jochymek i Kaja Załęczna po 5

Druga z dolnośląskich drużyn - KPR Jelenia Góra - rozpoczęła sezon w zgoła odmiennych nastrojach. Podopieczne Michała Pastuszko przegrały z MKS Lublin 24:38. Początek spotkania nie zwiastował pogromu, ale potem przyszło załamanie formy.

KPR Jelenia Góra - MKS Lublin 24:38 (9:16).

Najwięcej bramek: dla KPR - Małgorzata Mączka 8, Jelena Bader 5

Nieudaną inaugurację mają za sobą także zawodnicy Śląska Wrocław. Powrót po czterech latach do Ekstraklasy popsuł Górnik Zabrze. Śląsk do 24 minuty prezentował się bardzo dobrze - prowadził 12:11. Nieudana końcówka pierwszej połowy sprawiła jednak, że goście schodzili do szatni przegrywając 13:16. Po przerwie Śląsk walczył ambitnie. Jeszcze na kwadrans przed końcem wrocławianie przegrywali zaledwie punktem. Ostatnie fragmenty spotkania należały jednak do gospodarzy. Zabrzanie wygrali 31:26.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 31:26 (16:13)

Najwięcej bramek dla Śląska - Maciej Ścigaj 7, Zoran Radojevic 6.