Gwiazdy kolarstwa górskiego w Jeleniej Górze

Andrzej Andrzejewski, Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-05 15:06 | Zmodyfikowano: 2014-09-05 15:09
Gwiazdy kolarstwa górskiego w Jeleniej Górze -

Dwa tygodnie po mistrzostwach świata w kolarstwie górskim gwiazdy MTB zawitają do Jeleniej Góry. Na sobotę zaplanowano wyścig XCC – short race na krótkiej rundzie w okolicy Pałacu Paulinum. To bardzo widowiskowy wyścig. Na tak krótkim dystansie trudno oderwać się od rywali i od samego początku zawodnicy muszą walczyć o pozycję – mówi Maja Włoszczowska. Poza tym prawie cała runda jest widoczna dla kibiców, którzy mogą z bliska obserwować zmagania najlepszych zawodników. Wyścigi kobiet rozpoczną się o godzinie 16, mężczyźni będą rywalizować pół godziny później.

Niedziela to z kolei XCO czyli wyścig w formule olimpijskiej cross country na trudniej technicznie rundzie o długości około 4,5 kilometra. Na starcie pojawią się znakomici zawodnicy. Swój udział zapowiedziała Jolanda Neff, 21-letnia Szwajcarka, która w tym roku wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata. W tej chwili to chyba najjaśniej świecąca gwiazda kolarstwa MTB. Ale będą także inne znakomite zawodniczki, jak choćby zwyciężczyni sprzed roku Włoszka Eva Lechner – dodaje Włoszczowska.

Wśród mężczyzn swój udział potwierdzili już Holender Michiel van der Heijden – brązowy medalista mistrzostw świata z ubiegłego roku oraz Emil Lindgren – mistrz Szwecji, dziesiąty kolarz rankingu UCI, jeden z najlepiej technicznie jeżdżących zawodników na świecie.

Pierwsze niedzielne wyścigi rozpoczną się już o 9:30, kiedy na starcie pojawią się młodzicy. Wyścig elity kobiet odbędzie się o 12:30, a dwie godziny później wystartuje elita mężczyzn.

Kolarski weekend w Jeleniej Górze zapowiada się pasjonująco, także ze względu na imprezy towarzyszące głównym zawodom.

To między innymi Kids Adventure – rowerowy tor przeszkód dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat (sobota, 12:30), a także XCC short race amatorów – zawody open rozgrywane systemem australijskim na okrążeniu 1 km (niedziela, 13:30).

W niedzielę będzie można wziąć udział w zabawie „Szlakiem Mai”, a także w akcji „Dosiądź GIANT’a”. Na wszystkich czekają też konkursy i loterie z atrakcyjnymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy kibiców kolarstwa w okolice Placu Paulinum.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.