Zwycięstwa Chrobrego i piłkarek ręcznych Zagłębia

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-09-08 06:23 | Zmodyfikowano: 2014-09-08 06:24

W pierwszej kolejce ekstraklasy mężczyzn rozegrano dolnośląskie derby. Jak na spotkanie takich rywali przystało mecz był zacięty i emocjonujący. Ostatecznie Chrobry Głogów wykorzystał atut własnego parkietu, osiągnął przewagę nad Zagłębiem Lubin i wygrał spotkanie 28:24.

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 28:24 (10:10)

Najwięcej bramek: dla Chrobrego Głogów - Adam Świątek 6, Marek Świtała i Rafał Biegaj po 5; dla Zagłębia Lubin - Dawid Przysiek 8, Michał Bartczak 4, Wojciech Gumiński 3.

W ekstraklasie piłkarek ręcznych zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin fatalnie spisywały się w pierwszej połowie meczu z Pogonią Szczecin, którą przegrały aż 5:11. W drugiej części poprawiły grę w obronie i skuteczność w ataku a w końcówce meczu uzyskały przewagę, której nie oddały do końca i ostatecznie triumfowały 26:22.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 26:22 (5:11)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz i Paulina Piechnik po 5, dla Pogoni - Aleksandra Zimny i Patrycja Królikowska po 5.

Pierwszych punktów w sezonie nie udało się zdobyć zawodniczkom KPRu Jelenia Góra. Po przegranej na własnym parkiecie z MKSem Lublin w drugiej kolejce zespół KPRu, choć po trzydziestu minutach prowadził różnicą jednego gola, to ostatecznie wyraźnie uległ na wyjeździe Enerdze Koszalin 21:29.

Energa Koszalin - KPR Jelenia Góra 29:21 (10:11).

Najwięcej bramek: dla Energi - Joanna Załoga 8, Aleksandra Kobyłecka 6, Paulina Muchocka i Sylwia Matuszczyk - po 4, dla KPR - Jelena Bader i Aleksandra Uzar - po 5, Małgorzata Buklarewicz 4.