DRJ: ŚWIĘTO WINA

| Utworzono: 2014-09-09 09:57 | Zmodyfikowano: 2014-09-14 18:38
DRJ: ŚWIĘTO WINA - fot. Karol Czapski (Radio Wrocław)
fot. Karol Czapski (Radio Wrocław)

Smakowite jedzenie i trunki, ciekawe koncerty, interesujące dyskusje - to wszystko w weekend i dużym, i małym oferowało Miasto Skarbów. Jak co roku nie zabrakło znanych postaci. Tegoroczne świętowanie upłynęło z udziałem m.in. Conrado Moreno i Teo Vafidisa, znanych z programu „Europa da się lubić”.

Ta odbywająca się od kilku lat w każdy drugi weekend września impreza, to popularyzacja nie tylko kultury picia wina, ale też wielki festyn o charakterze historyczno-etnicznym. Na warsztatach poznaje się tajniki sztuki rzemieślniczej, kulinarnej i winiarskiej. Każdy z tych festiwali obfituje w konkursy, pokazy walk rycerskich i wybory Miss Winnego Grona.

Na muzyczne występy zaprosili w tym roku Paweł Wenderski, Sylwia Grzeszczak oraz zespoły VaBank, Tabu i Piersi. W Muzeum Regionalnym odbyła się wystawa fotografii, a miejski rynek wypełniły kolorowe postacie w strojach historycznych. Sam przemarsz ubranych efektownie mieszkańców Środy Śląskiej i gości robił wrażenie. Po paradzie nastąpił wspólny taniec poloneza. Kilkadziesiąt par na ulicach miastach prezentowało swoje wdzięki. Bawili się nie tylko miejscowi, ale w doskonałe humory postawą wprowadzili też turystów. Przez dwa dni wszyscy spotykali się w ramach nawiązania do miejscowych średniowiecznych tradycji winiarskich. Poczuliśmy klimat osady, odwiedziliśmy jarmark rękodzieła i produktów lokalnych. Z roku na rok Święto Wina w Mieście Skarbów przyciąga coraz więcej turystów. Początkowo z Dolnego Śląska, z czasem również z odległych zakątków kraju, a nierzadko i z zagranicy. Stali miłośnicy są tu od początku, a z roku na rok przybywają nowi.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.