Dutkiewicz z PO: Pocałunek śmierci, czy zwycięski pakt? (DEBATA)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-09-15 09:14 | Zmodyfikowano: 2014-09-15 10:54
Dutkiewicz z PO: Pocałunek śmierci, czy zwycięski pakt? (DEBATA) - Fot. Justyna Kościelna (Radio Wrocław)
Fot. Justyna Kościelna (Radio Wrocław)

Miejsca zostaną dziś rozdane - dziś Platforma Obywatelska i Rafał Dutkiewicz mają ostatecznie ustalić warunki przedwyborczego sojuszu. Chodzi o kandydatów do sejmiku i rad, kandydatów na prezydentów i miejsca na listach. Politycy spotkają się na negocjacja w ratuszu. Po południu zaś wszystko ma zatwierdzić rada regionalna dolnośląskiej Platformy.

Sprawy sporne to wspólne listy do rady miejskiej we Wrocławiu, ale też sejmik województwa. Nadal nie wiadomo, czy znajdą się na nich stronnicy Grzegorza Schetyny - Jerzy Pokój i Piotr Borys. Ten ostatni napisał nawet list do działaczy PO, w którym prosi o poparcie w swoich staraniach o wejście na listę. Kolejne gorące miejsca to Jelenia Góra i Legnica - tam chęć walki o prezydenturę zgłosili działacze PO. Tymczasem według ustaleń PO z Rafałem Dutkiewiczem, partia ma tam poprzeć ludzi wskazanych przez prezydenta. Ma chodzić o Marka Obrębalskiego i Jerzego Michalaka.

Renata Granowska mówiła dzisiaj w debacie politycznej Radia Wrocław, że dzisiejsza rada PO powinna zamknąć spekulacje o tym, kto będzie kandydował:

Mirosława Stachowiak Różecka z PiS, która jest kandydatem tej partii na prezydenta stolicy Dolnego Śląska, twierdzi, że sojusz PO z Dutkiewiczem jest dla wyborców mało interesujący i zwiększa szansę innych ugrupowań. W debacie wskazywała, że internauci traktują go jak serial, do którego sami dopiszą zakończenie:

Komitety wyborcze mają czas na zgłoszenie swoich kandydatów do 7 października. Twój Ruch nie wie jeszcze, czy będzie miał własnych kandydatów, czy może wspólnych z innymi lewicowymi ugrupowaniami. SLD stawia na gminy i powiaty, gdzie już ma ugruntowaną pozycję. O miejsca w sejmiku powalczą też byli sojusznicy Dutkiewicza. Liczą, że zdobędą od 5 do 8 mandatów.

Posłuchajcie całej debaty:

Cz. I

Cz. II


A oto cały list Piotra Borysa:

Szanowni Państwo, 
Drogie Koleżanki i Koledzy!  
Członkowie Zarządu i Rady Regionalnej
PO na Dolnym Śląsku 

Zbliża się czas wyborów samorządowych. Przed Platformą Obywatelską na Dolnym Śląsku stoi wielkie wyzwanie,  potwierdzenia 8 lat odpowiedzialnych rządów w naszym regionie. Niewątpliwie wiele się udało. Dolny Śląsk jest już innym regionem niż wtedy, gdy w 2006 roku otrzymaliśmy od Dolnoślązaków mandat sprawowania władzy.

Najbliższe wybory nie tylko rozpoczną potrójny, co półroczny festiwal wyborów (samorząd, wybory prezydenckie, parlamentarne), ale będą sprawdzianem na wizje, nowoczesny program, a w konsekwencji przyspieszony rozwój regionu . To wszystko będzie się działo w ostatnim okresie wsparcia wielkimi środkami europejskimi. Tej szansy nie możemy zmarnować. 

Z całą pewnością listopadowe wybory nie będą łatwe. Potrzebna jest jedność i najlepsza personalna reprezentacja. Szanse powinni otrzymać wszyscy, którzy od lat pracują dla rozwoju Dolnego Śląska, od lat współtworzą sukces Platformy Obywatelskiej.  

Pragnę Państwa poinformować, iż otrzymałem jednogłośną rekomendację powiatowych struktur PO w Lubinie w ubieganiu się o mandat radnego województwa. Jednocześnie słowa poparcia wyrazili liderzy polskiej reprezentacji w Parlamencie Europejskim: prof. Jerzy Buzek, prof. Danuta Huebner, Jacek Sariusz Wolski, Danuta Jazlowiecka( pismo w zaliczeniu).

Z wyrazami szacunku

Piotr Borys 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.