Bądź na fali, zostań ratownikiem wodnym!

Andrzej Andrzejewski, Radio Wrocław | Utworzono: 2014-09-22 14:13 | Zmodyfikowano: 2014-09-22 14:13

W Dolnośląskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu w najbliższą środę rozpoczyna się nabór na szkolenia ratowników wodnych, sterników motorowodnych oraz kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zebranie organizacyjne 24 września o godzinie 17.00, na Bazie Dolnośląskiego WOPR we Wrocławiu, przy ul. Na Grobli 40-44.

Szkolenia ratowników według nowego programu z uprawnieniami RATOWNIKA WODNEGO, tzw. "ustawowego", uprawniającego, po jednym szkoleniu, do pracy samodzielnej na wszystkich obiektach: pływalniach, parkach wodnych i wszystkich kąpieliskach. Dodatkowo w pakiecie szkolenie Sternika Motorowodnego i Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy z tytułem Ratownika (KPP), ale także można wziąć udział tylko w jednym wybranym szkoleniu.

Tylko w WOPR po spełnieniu dodatkowych wymagań można uzyskać międzynarodowe uprawnienia ratownika (organizacji International Life Saving Federation - ILS) pozwalające bezproblemowo na podjęcie pracy jako ratownik, honorowane w większości krajów europejskich jak i na całym świecie. Zapewniamy profesjonalny sprzęt i kadrę szkoleniową.

Po zmianie przepisów obowiązuje jedno szkolenie RATOWNIKA WODNEGO tzw. "pięć w jednym, nadające uprawnienia równoważne wcześniejszych Młodszych Ratowników WOPR + Ratowników WOPR + uprawnienia Ratowników Wodnych Pływalni, Śródlądowych i Morskich.

Szkolenie zgodne jest z Rozporządzeniem MSW poz. 747 z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym, a uzyskana wiedza i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich spełniają wymogi art. 2 ust 5) Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz.U. Nr 208 poz. 1240).

Wymagania formalne:
- absolwent szkolenia przystępując do egzaminu, musi posiadać ukończony 17 rok życia.
- uczestnik przystępujący do szkolenia ma posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w szkoleniu. Istnieje możliwość przeprowadzenia badań lekarskich na miejscu w Dolnośląskim WOPR.

Dodatkowo w jednym terminie organizujemy szkolenie na patent Sternika Motorowodnego (nowe uprawnienia bez ograniczenia mocy silnika na wodach śródlądowych), które zgodnie z aktualnymi przepisami prawa spełnia wymogi dla "innych kwalifikacji przydatnych w ratownictwie wodnym", a jest wymagane od osób wykonujących obowiązki ratownika wodnego.

W ramach pakietu oferujemy tańsze szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy z uzyskaniem tytułu Ratownika (KPP) - 66 godzin szkolenia z egzaminami.

Więcej informacji o promocyjnych szkoleniach na stronie www.dolnoslaskiewopr.pl.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.