Kalendarz biegacza zapełniony (28.09 - 04.10)

| Utworzono: 2014-09-26 19:20 | Zmodyfikowano: 2014-09-26 19:23

Rozpoczynamy od wizyty w Bielanach Wrocławskich. W niedzielę 28 września odbędzie się Bielański Bieg Rodzinny. To impreza dla wszystkich. Rywalizacja na dwóch dystansach. O 14.00 wystartują zawodnicy ma 4,5 o 15.00 na 9 km. Do imprezy wciąż można się zgłaszać choć swój akces już wyraziło ponad 500 osób. Centrum biegu i biuro zawodów będą zlokalizowane na osiedlu Arkalandia. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Na biegowe zmagania zaprasza też Strzelin. W niedzielę 28 września kolejna edycja "Strzelińskiej Dziesiątki". Jak nazwa wskazuje do pokonania czekać będzie dystans 10 kilometrów. Start i meta będą zlokalizowane na stadionie. Trasa będzie wiodła ulicami miasta i malowniczymi terenami Wzgórz Strzelińskich. Do zawodów można się zgłaszać także w dniu ich rozgrywania. Początek rywalizacji o godzinie 13.30. Jak to było w roku ubiegłym?

Biegowo w niedzielę 28 września kuszą także Kąty Wrocławskie. Odbędzie się X już edycja imprezy, której promocja gminy i przede wszystkim najprostszej formy ruchu. Na biegaczy czeka zróżnicowana trasa o długości 10 kilometrów. Zawodnicy będą mięli do pokonania dwie pętle. Centrum biegowe znajduje się przy stadionie. Tam i start i meta. Pierwsi zawodnicy powinni się pojawić na trasie już o 14.30.

Nietypowy dystans czeka na tych, którzy w niedzielę 28 września zdecydują się odwiedzić Legnickie Pole. Przed biegaczami Jesienny Bieg Przełajowy. Do pokonania 5950 metrów. Start i meta na bieżni usytuowanej na terenie Campingu w Legnickim Polu. Trasa ma charakter przełajowo – uliczny i poprowadzona jest zarówno ulicami Legnickiego Pola, jak również drogami gruntowymi. Zgłoszenia możliwe na miejscu w dniu zawodów. Początek rywalizacji o 11.30.

Kolejny weekend rozpocznie się od mocnego uderzenia w Sobótce. Przed nami 1. Górski Półmaraton Ślężański im. Adama Palichleba. Celem rywalizacji jest promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i turystyki górskiej na Ziemi Ślężańskiej oraz upamiętnienie zmarłego w zeszłym roku kolegi, członka Klubu Biegacza w Sobótce. Start o 10.00 w sobotę 4 października przy Domu Turysty pod Wieżycą w Sobótce. Trasa liczy prawie 22 kilometry. Prowadzi szlakami turystycznymi przez Ślężę i Radunię.

Wałbrzych tradycyjnie zaprasza na Bieg Podzamcze. To już XXXIV edycja tej imprezy. To najstarszy bieg przełajowy organizowany w Wałbrzychu nieprzerwanie od 1981 roku. Dystans 4600 metrów. W ramach obchodów Światowego Dnia Chodu równocześnie odbędzie się marsz Nordic Walking. Bieg ma charakter rekreacyjny. Początek o godzinie 11.00. Start z Al. Podwale 1. Zapisy możliwe na miejscu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.