Cuprum zagra o wygraną w Memoriale Arkadiusza Gołasia

Michał Hamburger/PAP | Utworzono: 2014-09-28 08:36 | Zmodyfikowano: 2014-09-28 08:37

Dla kibiców siatkówki przyjazd ekstraklasowych drużyn do 11-tysięcznej podpoznańskiej gminy był niezwykłą atrakcją. Pojawienie się mistrza świata Miki w barwach Lotosu Trefla Gdańsk wywołało ogromny aplauz. Duże brawa otrzymali także szkoleniowiec gdańskiej ekipy i były selekcjoner reprezentacji Polski Andre Anastasi oraz legenda brazylijskiej siatkówki Giba, który jest gościem specjalnym turnieju. Uczestnicy memoriału wystąpili w najsilniejszych składach, choć Mika, który dopiero co dołączył do swojej drużyny, zagrał tylko w pierwszym secie w spotkaniu przeciwko częstochowskim akademikom. Dla uczestników turnieju jest to też sprawdzian generalny przed nowym sezonem ekstraklasy, który rozpocznie się w następny weekend. Trenerzy uczestników umówili się, że w przypadku zwycięstwa 3:0, rozegrany zostanie dodatkowy set - tak miało to miejsce w meczu lubinian z Transferem Bydgoszcz (3:1). W niedzielnym finale (początek godz. 16.00) Lotos Trefl zmierzy się z Cuprum, a trzy godziny wcześniej rozpocznie się mecz o trzecie miejsce pomiędzy AZS Częstochowa a Transferem. W trakcie meczów zlicytowano wiele siatkarskich gadżetów - głównie piłki i koszulki zawodników z autografami. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cel charytatywny.