Startuje Rajd Dolnośląski - ostatnia runda Mistrzostw Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-10-16 07:48 | Zmodyfikowano: 2014-10-16 07:51

Pierwszy numer startowy otrzymał lider mistrzostw Polski Wojciech Chuchała. Z dwójką pojedzie Grzegorz Grzyb. Walka o tytuł rozegra się między tymi kierowcami. Lider mistrzostw ma obecnie 26 punktów przewagi nad Grzybem. W ubiegłym roku w Rajdzie Dolnośląskim triumfował Łukasz Habaj, który w tym roku pojedzie z trójką. Szansę na podium w klasyfikacji generalnej mają także kolejni na liście : Maciej Oleksowicz i wrocławianin Tomasz Kuchar.

Zawody swą bazę będą miały w Polanicy – Zdroju. Tutaj zlokalizowane będą start i meta, a także park serwisowy. Oprócz 33 załóg rywalizujących o punkty w Mistrzostwach Polski na dolnośląskich trasach zobaczymy kolejnych 45 samochodów w Rajdowym Pucharze Polski.

24. Rajd Dolnośląski rozpocznie się w czwartek, 16 października od uroczystego, honorowego startu. Ceremonia odbędzie się o godz. 19:00 w samym sercu zabytkowego Parku Zdrojowego, obok sanatorium Wielka Pieniawa.

Ściganie w ramach 7. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ruszy w piątek, 17 października po godz. 11:30 w Domaszkowie. Pierwszego dnia w planie jest 5 odcinków specjalnych, w tym widowiskowy super odcinek na ulicach Kłodzka. Na sobotę organizatorzy przygotowali dwie sekcje, każda z 3 odcinkami. Nie zabraknie m.in. lubianej przez kibiców Radkowskiej Perły.

Na trasę rajdu złoży się w sumie 11 odcinków o łącznej długości 160 km. Całkowita długość trasy, wraz z dojazdówkami, wyniesie aż 596 km. Zwycięzców 24. Rajdu Dolnośląskiego poznamy w sobotę, 18 października po godz. 16:00 w Polanicy Zdroju.

W tym roku wstęp na wszystkie odcinki specjalne 24. Rajdu Dolnośląskiego oraz do parku serwisowego, a także na start i metę jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.