Nowe mieszkania komunalne we Wrocławiu (Posłuchaj)

| Utworzono: 2009-10-08 21:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Mieszkańcy przyznają że inwestycja upiększa tą zaniedbaną część miasta. W budynku ponad 100 rodzin znajdzie mieszkania, kolejnych 70 zamieszka w drugim budynku, który właśnie przechodzi odbiór techniczny.

Miasto wydało na inwestycję 50 mln zł. Inwestycja poprawia wygląd tej zaniedbanej części miasta. - Także same mieszkania to znacznie wyższy standard niż w lokalach komunalnych w kamienicach - mówi Izabela Czuban z Zarządu Zasobu Komunalnego (Posłuchaj):

 

Mariola Krzysztoń przeniosła się z przeznaczonej do rozbiórki kamienicy na Śródmieściu. Nie kryje radości z nowego mieszkania (Posłuchaj):

W pierwszym z budynków zamieszka ponad 100 rodzin. Cały czas można składać wnioski. W pierwszym rzędzie szansę na lokal mają ludzie wykwaterowywani. Nie można mieć też długów wobec miasta. Kto ma szansę na mieszkanie? Wyjaśnia Julia Wach z Urzędu Miejskiego (Posłuchaj):

Mieszkańcy mają zagwarantowane nawet miejsca postojowe dla swoich aut. Mówi Izabela Czuban z Zarządu (Posłuchaj):

Za czynsz w nowych mieszkaniach lokatorzy zapłacą jednak więcej niż w kamienicach. Za metr kwadratowy ponad 7 złotych. Kwota bazowa dla mieszkań komunalnych we Wrocławiu wynosi 5 złotych.

Relacja Marcina Monety z Radia Wrocław (Posłuchaj):

 

 

REKLAMA
Dźwięki
Relacja RW cz. I
Relacja RW cz. II
Relacja RW cz. III
Relacja RW cz. IV
Relacja Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama