Śląsk remisuje z Górnikiem! Chrobry lepszy od Zagłębia

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-12-07 20:52 | Zmodyfikowano: 2014-12-07 20:52

Dużą niespodziankę sprawili piłkarze ręczni Śląska Wrocław, którzy zremisowali z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu - Górnikiem Zabrze 30:30.

Wrocławianie świetnie rozpoczęli mecz prowadząc 4:0. Systematycznie powiększali przewagę i po 23 minutach prowadzili już 14:8. Przez ostatnich siedem minut pierwszej połowy nie zdobyli jednak gola a Górnik trafił aż siedem razy i po pierwszej połowie to zespół z Zabrza prowadził 15:14.

Na początku drugiej połowy Zabrzanie powiększyli przewagę i wygrywali 18:15. Śląsk jednak nie rezygnował. Odrobił straty na na dziewięć minut przed końcem wygrywał 27:24. Górnik szybko doprowadził do remisu a w końcówce prowadził 30:29. Zespołowi Śląska udało się wyrównać i wrocławianie sprawili dużą niespodziankę.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 30:30 (14:15)

Najwięcej bramek - dla Śląska: Andrzej Kryński 11, Zoran Radojevic 8, Maciej Ścigaj 5, dla Górnika: Michał Kubisztal 10, Patryk Kuchczyński 6, Adrian Niedośpiał i Mariusz Jurasik po 5.

W derbowym meczu Zagłębie Lubin przegrało z Chrobrym Głogów 22:26.

Pierwsza połowa była wyrównana a żadnej z drużyn długo nie udało się uzyskać większej przewagi. Na sześć minut przed końcem Zagłębie prowadziło 9:8, ale końcowe fragmenty tej części gry należały do Chrobrego, który najpierw objął prowadzenie 11:10 a następnie 13:11.

Już na początku drugiej połowy zespół trenera Krzysztofa Przybylskiego uzyskał trzy gole przewagi. Zagłębie nie potrafiło zmniejszyć tego dystansu. Na sześć minut przed końcem Chrobry odskoczył na 24:20 i losy meczu były niemal rozstrzygnięte. Ostatecznie goście triumfowali 26:22.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 22:26 (11:13)

Najwięcej bramek - dla Zagłębia: Faruk Halibegovic 5, Michał Stankiewicz i Michał Bartczak po 3, dla Chrobrego: Adam Babicz 6, Krzysztof Tylutki 5, Adam Świątek 4.