Siatkarki Impelu znów przegrały w Lidze Mistrzyń

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-12-09 20:32 | Zmodyfikowano: 2014-12-09 21:15

To był mecz o "być albo nie być" siatkarek Impelu Wrocław. Zwycięstwo przedłużało szanse wicemistrzyń Polski na awans do fazy play - off. Omiczka podobnie jak Impel przegrała dwa pierwsze spotkania.

Początek pierwszej partii nie był udany dla wrocławianek, które rozpoczęły od stanu 0:3. Na pierwszej przerwie technicznej wicemistrzynie Polski przegrywały 5:8. Wkrótce potem głównie za sprawą dobrze grających Joanny Kaczor i Miry Topić był remis 11:11 a po skutecznym ataku Hany Cutury Impel wyszedł nawet na prowadzenie. Niestety później było już gorzej a od stanu 13:13 cztery punkty z rzędu zdobyły siatkarki z Omska. Gdy Omiczka objęła prowadzenie 21:16 losy seta wydawały się rozstrzygnięte i ostatecznie Impel przegrał tę partię 20:25.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Impel przegrywał 1:3 a następnie 6:8. Wrocławianki po raz kolejny za sprawą Kaczor i Topić doprowadziły do remisu 10:10 a na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:14. W decydujących fragmentach znów jednak było gorzej. Wicemistrzynie Polski wygrywały 18:17, by chwilę później stracić trzy punkty z rzędu. Końcówka była dramatyczna. Impel doprowadził do remisu 24:24 by stracić kolejne dwa punkty i przegrać 24:26.

W trzeciej partii, jak w dwóch pierwszych na początku lepsza była Omiczka, która prowadziła 4:0. Impel grał słabiej od rywalek i na pierwszej przerwie technicznej przegrywał 3:8. Tym razem nie nastąpiła jednak ambitna pogoń za zespołem z Rosji. Drużyna z Omska kontrolowała przebieg wydarzeń i wkrótce prowadziła najpierw 12:5 a później aż 16:7. Wrocławianki zdołały nieco odrobić straty, ale to rywalki pewnie kroczyły do zwycięstwa prowadząc już 19:14. Wkrótce potem było już 22:15 i wiadomo było, że Impelowi nie uda się wygrać nawet seta. Ostatecznie wrocławianki przegrały tę partię 18:25 i cały mecz 0:3.

Impel Wrocław - Omiczka Omsk 0:3 (20:25, 24:26, 18:25)

Impel Wrocław: Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Hana Cutura, Denise Hanke, Mira Topic, Joanna Kaczor - Agata Sawicka (libero) - Anita Kwiatkowska, Magdalena Gryka, Anna Grejman, Katarzyna Mroczkowska.

Omiczka Omsk: Jekaterina Orłowa, Julia Kutiukowa, Anastazja Szljachowaja, Jelena Irisowa, Marina Babeszina, Margarita Kurilo - Wiktoria Kuzjakina (libero) - Anastazja Kornienko, Daria Taliszewa.