Ślęza po walce przegrywa w Bydgoszczy

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-12-13 20:51

Wrocławianki dobrze rozpoczęły mecz. Pierwsze punkty zdobyła Amisha Carter, ale później skutecznością popisała się Joanna Czarnecka i beniaminek rozgrywek objął prowadzenie. Zawodniczki Artego miały duże problemy ze skutecznością, co wykorzystywały koszykarki Ślęzy i po dziesięciu minutach gry zespół z Wrocławia prowadził 19:11.

W drugiej kwarcie Artego zaczęło odrabiać straty i po kilku udanych akcjach wyszło na prowadzenie. Świetnie w zespole z Bydgoszczy spisywała się Carter. Za sprawą jej skutecznej gry do przerwy Artego prowadziło 33:29.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od rzutu za trzy punkty Doroty Mistygacz. Ślęza odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 43:39. po skutecznych akcjach Jhasmin Player i Czarneckiej, które w trzy minuty zdobyły 9 punktów. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Ślęza prowadziła 45:42.

Ostatnią kwartę dobrze rozpoczęło Artego, które szybko odrobiło straty. W Ślęzie ciężar zdobywania punktów brała na siebie Player, która doprowadziła do remisu 49:49. Później jednak sześć punktów zdobyły gospodynie i Ślęza znów musiała gonić wynik. Na trzy minuty przed końcem, Artego prowadziło tylko 57:53, ale drużynie Ślęzy mimo bardzo ambitnej gry nie udało się odrobić strat.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 65:58 (11:19, 22:10, 9:16, 23:13)

Artego Bydgoszcz: Amisha Carter 16, Darxia Morris 15, Julie McBride 11, Chineze Nwagbo 10, Katarzyna Krężel 6, Elżbieta Mowlik 4, Martyna Koc 3, Anna Bekasiewicz 0.

Ślęza Wrocław: Jhasmin Player 23, Joanna Czarnecka 11, Agnieszka Śnieżek 7, Gloria Brown 6, Dorota Mistygacz 5, Paulina Pawlak 4, Małgorzata Zuchora 2, Monika Jasnowska 0.