Wygrana Zagłębia, porażki Chrobrego i Śląska

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-12-13 21:31

Wydawało się, że piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin czeka łatwa przeprawa z Wybrzeżem Gdańsk. Drużyna trenera Jerzego Szafrańca przegrywała jednak przez całą pierwszą połowę a w 25. minucie było już nawet 11:17. Ostatecznie szczypiorniści z Lubina schodzili na przerwę przy wyniku 16:18.

W drugiej połowie Zagłębie ambitnie goniło rywali. W 45. minucie był remis 22:22. Na pięć minut przed końcem zespół z Lubina uzyskał prowadzenie 29:28 i ostatecznie wygrał to spotkanie różnicą jednej bramki 31:30.

Zagłębie Lubin - Wybrzeże Gdańsk 31:30 (16:18)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Mikołaj Szymyślik i Dariusz Rosiek po 7, Wojciech Gumiński 6, Łukasz Kużdeba 5, dla Wybrzeża - Hubert Kornecki, Jacek Sulej, Dawid Nilsson, Łukasz Rogulski i Adrian Kondratiuk po 5.

Szczypiorniści Chrobrego liczyli na to, że po wygranej w derbowym meczu z Zagłębiem uda im się powstrzymać Pogoń Szczecin. Niestety od początku meczu więcej z gry mieli zawodnicy Pogoni, którzy po dwudziestu minutach prowadzili już nawet różnicą czterech bramek 10:6. Chrobry nieco zmniejszył straty, ale po pierwszej połowie przegrywał 12:14.

Mimo walki i starań w drugiej połowie drużynie z Głogowa nie udało się zbliżyć do Pogoni. Gdy na dziesięć minut przed końcem goście prowadzili 23:18 wiadomo było, że są blisko zwycięstwa. Głogowianie zdołali odrobić część strat, ale ostatecznie przegrali 24:27.

Chrobry Głogów - Pogoń Szczecin 24:27 (12:14)

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Michał Bednarek, Krzysztof Tylutki i Wiktor Kubała po 4, dla Pogoni - Michal Bruna i Patryk Walczak po 7, Paweł Krupa 5.

Śląsk Wrocław nie miał najmniejszych szans w starciu z Wisłą Płock. Mimo to drużyna Piotra Przybeckiego ambitnie starała się walczyć z wicemistrzami Polski. Po dwudziestu minutach Śląsk przegrywał 8:11 a po pierwszej połowie różnica była już zdecydowanie większa 11:21.

Wicemistrzowie Polski w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie a Śląsk nie był w stanie odrobić choćby części strat. Przewaga Wisły rosła i na piętnaście minut przed końcem meczu było już 33:17 dla zespołu z Płocka. Ostatnie minuty były już bardziej wyrównane a zespół z Wrocławia ostatecznie przegrał to spotkanie 23:40.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław 40:23 (21:11)

Najwięcej bramek: dla Wisły - Michał Daszek 9, Angel Montoro 7, Adam Wiśniewski 5, dla Śląska - Zoran Radojevic 6, Maciej Ścigaj 4.