Od dziś w dolnośląskich szkołach próbne matury

Gregor Niegowski, Agata Wojciechowska | Utworzono: 2014-12-15 09:01 | Zmodyfikowano: 2014-12-15 09:06
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Nie muszą ale przystępują. Uczniowie dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych piszą od dziś próbną maturę. Egzamin nie jest obowiązkowy, ale zdecydowana większość szkół go organizuje. Na pierwszy ogień rozwiązali test z języka polskiego, a w kolejnych dniach napiszą egzamin z matematyki, języka obcego i wybranego przez siebie  przedmiotu.

- Matura będzie miała nową formułę, więc jest to ważny sprawdzian dla uczniów i nauczycieli. Zachęcamy szkoły, by egzamin przebiegał w warunkach zbliżonych do majowego - mówi Wojciech Małecki, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej we Wrocławiu:

W piątek uczniowie będą mogli również napisać próbną maturę z języka mniejszości narodowych lub z wybranego przedmiotu dodatkowego. W ubiegłym roku niemal 90 procent uczniów liceów ogólnokształcących podeszło do egzaminów próbnych.

Dla dyrekcji próbna matura jest poligonem przed tą właściwą. - Uczniowie mogą sprawdzić jak będzie wyglądał ich egzamin dojrzałości - przyznaje Izabela Koziej, dyrektorka LO nr 9 w zespole szkół ogólnokształcących nr 3. Matury próbne będą sprawdzane w szkołach. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama