Magia Świąt przy Hali Stulecia

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-12-18 12:58 | Zmodyfikowano: 2014-12-18 12:59
A|A|A

Wrocławska Hala Stulecia, jeden z 14 polskich obiektów na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zostanie w dniach 18-21 grudnia rozświetlona iluminacją świetlną. Podkreśli ona jej unikatowy charakter, łączący historię ze współczesnością. Dzięki użyciu 200 innowacyjnych opraw oświetleniowych LED Philips możliwe będzie nie tylko wydobycie piękna obiektu, ale także zastosowanie dynamicznych scen świetlnych, oddających energię wydarzeń organizowanych na terenie Hali Stulecia. Wydarzenie organizowane jest w ramach Zimy na Pergoli. Iluminacja zostanie uruchomiona po zapadnięciu zmroku w dniu 18 grudnia i rozświetli tereny przy Hali Stulecia do wieczora 21 grudnia br.

Tuż przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia, w dniach od 18 do 21 grudnia 2014 r., Halę Stulecia, Pergolę oraz charakterystyczną Iglicę będzie można podziwiać w niecodziennej iluminacji świetlnej. Zastosowanie innowacyjnych technologii LED Philips pozwoli wydobyć historyczne piękno obiektu, poprzez podkreślenie jego kompozycji i detalu architektonicznego, ale także dzięki zastosowaniu dynamicznych scen świetlnych odda charakter tego miejsca, budowany poprzez liczne wydarzenia, przyciągające tłumy odwiedzających.

Iglica jest jednym z najbardziej wyróżniających się punktów w sąsiedztwie Hali Stulecia. Po zmroku jednak, zatopiona w żółtym sodowym oświetleniu placu, staje się mniej widoczna. Dzięki iluminacji Philips Iglica odzyska swój pierwotny, wyrazisty charakter. Użyte do oświetlenia chłodne światło niebieskie pozwoli wydobyć jej strukturę konstrukcyjną oraz wyeksponować zimny kolor stali, z której została zbudowana.

Budynek Hali Stulecia zostanie natomiast równomiernie oświetlony białym światłem, którego zastosowanie podkreśli jego formę. Wyeksponowano także detal architektoniczny zdobiący wejście do budynku poprzez użycie delikatnej gry kolorów – białego i bursztynowego. Oprawy umiejscowiono również w drugim planie, tak by wydobyć przestrzenność tego obiektu.

Na Pergoli, gdzie obecnie można korzystać z lodowiska i podziwiać Zimową Fontannę, zainstalowano oprawy RGB Philips. Umożliwiają one dynamiczne sterowanie światłem i budowanie barwnych, zmieniających się scen świetlnych, wpisujących się w charakter przygotowanych atrakcji. Oświetlenie to również pomaga wydobyć urok kamiennej struktury obiektu, która jest niewidoczna w cieplejszych miesiącach ze względu na porastającą ją roślinność. Partnerem wydarzenia jest Philips Lighting Poland.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama