Siatkarze Cuprum pewnie pokonali Politechnikę

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-01-03 20:32 | Zmodyfikowano: 2015-01-03 20:34

Pierwszy set tego spotkania był wyrównany. Najpierw lepiej spisywali się zawodnicy z Warszawy, którzy zdobyli kilka punktów blokiem. Cuprum jednak za sprawą dobrze dysponowanego Dmytro Paszyckiego wróciło do gry. Gdy przewaga zespołu Politechniki sięgnęła pięciu punktów o czas poprosił trener Gheorghe Cretu. Zespół z Lubina odrobił część strat. Sobie tylko znanym sposobem dogonił rywala i doprowadził do remisu 24:24. Decydujące punkty zdobyli Jeroen Trommel i Ivan Borovnjak i Cuprum wygrało dramatyczną partię 29:27.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli lubinianie, ale Politechnika szybko doprowadziła do remisu 5:5. Kolejne wymiany to gra niemal punkt za punkt aż ostatecznie przed drugą przerwą techniczną gospodarze odskoczyli na różnicę trzech punktów. Dobrze w ataku spisywali się Szymon Romać i Paszycki. Końcówka należała już zdecydowanie do Cuprum, które pewnie wygrało tę partię do 17.

Na początku trzeciego seta nieźle grali zawodnicy Politechniki. Gospodarze szybko jednak odzyskali panowanie na parkiecie i uzyskali aż sześciopunktową przewagę. Zespół Gheorghe Cretu kontorolował przebieg meczu, a Politechnika nie była w stanie odrobić dystansu. Ostatecznie Cuprum ponownie wygrało tę partię do 17 a cały mecz 3:0.

Cuprum Lubin - Politechnika Warszawa 3:0 (29:27, 25:17, 25:17)

Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak, Adam Michalski, Jeroen Trommel, Dmytro Paszyckij, Szymon Romać, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) - Maciej Gorzkiewicz.

Politechnika Warszawa: Piotr Lipiński, Bartłomiej Lemański, Michał Filip, Aleksander Śliwa, Artur Szalpuk, Mateusz Sacharewicz - Maciej Olenderek (libero) - Dominik Depowski, Waldemar Świrydowicz, Krzysztof Bieńkowski, Paweł Mikołajczak, Jakub Radomski.