Zwyciestwo piłkarek ręcznych Zagłębia w Tczewie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-01-03 20:42

Pierwsza połowa meczu była niespodziewanie wyrównana. Mnóstwo bramek padało po rzutach karnych. Wreszcie po rzucie Joanny Obrusiewicz wicemistrzynie Polski zdołały uzyskać przewagę i objąć prowadzenie 7:4. Później jednak nie były już tak skuteczne, co wykorzystały zawodniczki z Tczewa i po pierwszej połowie KGHM Metraco Zagłębie prowadziło zaledwie 9:8.

W drugiej połowie wicemistrzynie Polski szybko udowodniły swą klasę. Po bramce Kai Załęcznej prowadziły 12:8 i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W bramce Zagłębia świetnie spisywała się Monika Maliczkiewicz a jej koleżanki były bardzo skuteczne w ataku i ostatecznie pewnie triumfowały 27:16.

Sambor Tczew - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 16:27 (8:9).

Najwięcej bramek: dla Sambora - Justyna Belter 6, Magda Krajewska, Tatiana Bilenia i Karolina Olszowa po 2, dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 8, Kaja Załęczna 7, Joanna Obrusiewicz 5.