Koszykarze Turowa przegrali na inaugurację Euro Cup

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-01-07 20:51

To nie była udana inauguracja rozgrywek w wykonaniu koszykarzy PGE Turowa. Mistrzowie Polski wyraźnie ulegli na wyjeździe Lietuvos Rytas Wilno.

Już pierwsza kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach meczu prowadzili 27:16. Zespół z Wilna świetnie rozgrywał piłkę, trafiał spod kosza i z dystansu a Turów nie potrafił sobie poradzić z tak dysponowanymi rywalami.

W drugiej kwarcie świetnie spisywał się zwłaszcza Krzysztof Ławrynowicz, który już po niespełna połowie meczu miał na koncie aż 22 punkty. To spowodowało, że zespól Lietuvos jeszcze powiększył przewagę i po 20. minutach było już 52:37 dla gospodarzy.

Turów zaczął odrabiać straty w trzeciej kwarcie. Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie MIchał Chyliński i Damian Kulig. Dobrze grał też Mardy Collins. Mimo to mistrzowie Polski nie byli w stanie odrobić strat i na dziesięć minut przed końcem meczu przegrywali 59:76

W końcówce zespół Turowa nieco odrobił straty i ostatecznie zniwelował je do dwunastu punktów. Rywale byli jednak lepsi i zasłużenie wygrali to spotkanie 98:86.

Lietuvos Rytas Wilno - PGE Turów Zgorzelec 98:86 (27:16, 25:21, 24:22, 22:27)

Lietuvos: Ksistof Lavrinovic 22, Martynas Gecevicius 16, Antanas Kavaliauskas 13, Gediminas Orelik 12, Adas Juskevicius 11, Billy Baron 10, Mindaugas Lukauskis 7, Zygimantas Janavicius 5, Mike Moser 2.

PGE Turów Zgorzelec: Michał Chyliński 23, Damian Kulig 21, Mardy Collins 20, Nemanja Jaramaz 7, Vlad-Sorin Moldoveanu 7, Filip Dylewicz 2, Ivan Zigeranovic 4, Tony Taylor 2, Jakub Karolak 0, Michael Gospodarek 0.