Zima na Pergoli – weekendowe atrakcje sportowe

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-01-09 12:07
A|A|A

Akcja Zima na Pergoli to inicjatywa wrocławskiej Hali Stulecia, która rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku otwarciem chętnie odwiedzanego, klimatycznego lodowiska na Pergoli, a następnie czasową iluminacją obiektu przy współpracy z firmą Philips Lighting Poland. Wydarzenie jest kontynuacją prowadzonego w sezonie letnim przedsięwzięcia Lato na Pergoli. Jego cel to zachęcenie i stworzenie możliwości dla lokalnej społeczności do aktywnego wypoczynku na terenie przestrzeni publicznej kompleksu Hali Stulecia, stąd bezpłatny charakter większości atrakcji. Jedynym warunkiem uczestnictwa w zajęciach na lodowisku jest posiadanie własnych łyżew, lub wypożyczenie ich na miejscu.

W najbliższy weekend rozpoczyna się cykl atrakcji sportowych. W programie znalazły się biegi na orientację organizowane przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Uczestnicy będą mogli poznać i rozwijać swoje umiejętności w jednej z dyscyplin igrzysk World Games 2017, których gospodarzem jest miasto Wrocław.

Pod hasłem „Fitness na Pergoli”, projektu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego w ramach programu „Miasto w Formie” odbędzie się Nordic Walking prowadzony przez RightWay s.c.. W ramach „Fitness na Pergoli” nie zabraknie również aktywności fitness skierowanych głównie do pań(choć nie tylko!) i organizowanych w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego(WCK) przy Hali Stulecia. Będzie to Zumba z Fitness Academy, Smukła Sylwetka z LadyFitness Club, joga dynamiczna z Bikyasa Joga Karolina Piróg, fitness z FitCurves, Drums Alive oraz Pilates z Fitness Planet. Osoby najaktywniejsze otrzymają upominki. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy tutaj.

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy zadba o zabawy rodzinne po hasłem "Zima z trenerem Osiedlowym". Będą to zajęcia z i zawody w unihokeju, rekreacyjne zawody sprawnościowe oraz gry i zabawy na lodowisku.

Kolejnym partnerem Zimy na Pergoli jest portal kobietawbiegu.pl, który zaprasza wszystkie panie na „Śliskie Wyzwanie 2015” – czyli wspólną jazdę na lodzie. Po rozgrzewce w rytmie Zumby odbędą się zajęcia na lodowisku w rytm muzyki, pod okiem instruktora. Będą też pamiątkowe zdjęcia i nagrody. Panie, które skorzystają z formularza: www.kobietawbiegu.pl/wyzwanie – otrzymają upominek.

Oprócz bezpłatnych atrakcji sportowych zaplanowano również rozrywkę dla fanów gier planszowych. Podobnie jak podczas targów gier Hall of Games 2014 będzie można wypożyczyć na miejscu najbardziej popularne planszówki i zasiąść do rozgrywek w specjalnie do tego przeznaczonej przestrzeni Sali Wielofunkcyjnej. Współorganizatorem strefy gier planszowych jest Stowarzyszenie Druga Runda z siedzibą we Wrocławiu.

W nawiązaniu do letniego Kina na Pergoli również Zima na Pergoli ma swoją część edukacyjno-poznawczą w formie zimowego Kina na Pergoli w Sali Audytoryjnej WCK. Idea to prezentacja filmów, których bohaterem jest miasto Wrocław lub wydarzenia, które miały miejsce w naszym mieście. Zaprezentowane zostaną materiały Polskiej Kroniki Filmowej dotyczące wydarzeń we Wrocławiu; "Zaraza"(1971) w reż. Romana Załuskiego traktująca o zmaganiach wrocławskich lekarzy; kryminał pt. „Tylko umarły odpowie”(1969) w reż. Sylwestra Chęcińskiego, w którym zobaczymy sceny kręcone m.in. we Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych oraz reportaż pt. „Konsul i inni”(1970) w reż. Krzysztofa Gradowskiego, przedstawiający portret słynnego hochsztaplera - Czesława Śliwy, który podając się za konsula austriackiego we Wrocławiu wyłudził od ówczesnych wrocławian całkiem pokaźną sumę. Dodatkowym komentarzem do sytuacji będzie komedia sensacyjna pt. „Konsul”(1989) w reż. Mirosława Borka. Wstęp na seanse będzie biletowany, a cena biletu to 5 zł.

Program atrakcji w weekend 10-11.01.2015
10.01.2015(sobota)
12:00 - 15:00 bieg na orientację organizowany przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej – Pergola przy Hali Stulecia, Park Szczytnicki – przez cały czas trwania wydarzenia w namiocie DZOS na Pergoli udostępniane będą materiały niezbędne do udziału w biegu, tak więc dołączyć można w dowolnym momencie.
11.01.2015(niedziela)
12:00 - 15:00 bieg na orientację organizowany przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej – Pergola przy Hali Stulecia, Park Szczytnicki – dołączyć można w dowolnym momencie.
12:00 - 14:00 zajęcia plenerowe Nordic Walking - prowadzone przez RightWay (zapisy: http://www.miastowformie.pl/fitness) – zbiórka o godz. 11:50 przy schodach między Fontanną a WCK.

Weekend 17-18.01.2015
17.01.2015(sobota)
12:00 - 20:00 strefa gier planszowych – Stowarzyszenie Druga Runda – Sala Wielofunkcyjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego(WCK).
12:00 – 15:00 bieg na orientację organizowany przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na Pergoli.
18.01.2015(niedziela)
12:00-14:00 zajęcia Zumby prowadzone przez Fitness Academy – Sala Wielofunkcyjna WCK.
12:00-14:00 biegi na orientację organizowane przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na Pergoli.
11:00 - 13:00 Wrocławski Szkolny Związek Sportowy "Zima z terenem Osiedlowym" na Pergoli - boiska do unihokeja oraz zabawy i gry na tafli lodowiska:*
11:00 – 11:30 zapisy do turnieju Unihokeja 2x2.
11:00 – 12:30 rekreacyjne zawody sprawnościowe na lodowisku (slalom na łyżwach, strzały na bramkę, jazda tyłem na czas, wyścigi mini panczenistów).**
11:30 – 14:00 turniej Unihokeja 2x2.
12:30 – 13:00 rekreacyjne jazda dowolna na łyżwach.**
** - zajęcia bezpłatne, należy jednak posiadać własne łyżwy lub wypożyczyć na miejscu za opłatą.
*- w trakcie trwania zajęć na lodowisku ślizgawka będzie niedostępna dla osób, które nie będą brały udziału w tych aktywnościach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama