Radio Wrocław Kultura i najświeższe zapowiedzi

Justyna Kościelna | Utworzono: 2015-01-11 12:56 | Zmodyfikowano: 2015-01-11 13:06
A|A|A

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

Działamy od niedawna, ale już docierają do nas bardzo miłe sygnały z różnych zakątków świata. Nie szczędzicie słów pochwał, zdarzają się też uwagi. - Najważniejsze, że ruszyliśmy i jesteśmy w eterze przez 24 godziny. Szlifujemy drobiazgi, bardzo się cieszymy z każdej Waszej reakcji. Nadajemy cyfrowo i internetowo, i choć przytrafiają się nam tzw. choroby wieku dziecięcego, ząbkujemy z dużą prędkością! Wkrótce dostępna będzie aplikacja mobilna, a za kilka tygodni przeprowadzimy się do nowego studia - to też będzie duże wyzwanie - zdradza kierujący stacją Grzegorz Chojnowski.

Już zdążyli nas odwiedzić m.in. Krzysztof Mieszkowski, Andrzej Kosendiak, Michał Bieniek i Janek Samołyk. Ale nie zwalniamy, rzecz jasna, tempa!  W tym tygodniu w studiu będziemy gościć Marię Wojtyszko i Jakub Krofta z Wrocławskiego Teatru Lalek oraz Marcina Markowicza z Kwartetu Lutosławskiego - na spotkanie z nimi zapraszamy we wtorek. Wkrótce też niespodzianka dla kinomanów - o swojej pracy opowie Sylwester Zawadzki, czołowy polski kaskader, dubler Liama Nessona, który właśnie trenuje z aktorami Teatru Muzycznego Capitol sceny szermierki przed planowaną na jesień premierą 'Trzech Muszkieterów'.

W czwartek w paśmie poświęconym literaturze spotkanie ze Sławomirem Rogowskim, autorem powieści "Widok z dachu".  A na sobotę zaplanowaliśmy wydarzenie specjalne - "Genialną godzinę". Od 15 do 16 usłyszycie obszerne fragmenty nowej książki Mariusza Urbanka pt. 'Genialni. Lwowska Szkoła matematyczna'. Czyta - oczywiście genialnie - sam autor. Jesteście ciekawi, co nowego u Maćka Balcara? Słuchajcie nas w niedzielę!

Radio Wrocław Kultura to poza publicystyką, także mnóstwo muzyki z jedynej takiej playlisty na świecie oraz audycje autorskie, w których wybrzmiewają zarówno znane przeboje (choć w zaskakujących kontekstach), jak i utwory nieznane z niemal wszystkich kontynentów. Zresztą, co będziemy opowiadać, sprawdźcie sami!

Kogo możecie usłyszeć w Radiu Wrocław Kultura? Zarówno znanych, wrocławskich dziennikarzy, jak debiutantów z głowami pełnymi pomysłów.

KLIKNIJ W OBRAZEK

Nasza nowa stacja jest wyjątkowa jeszcze z jednego powodu - można ją odbierać za pomocą tunerów wyposażonych w system DAB+, który gwarantuje nie tylko doskonałą jakość dźwięku, ale też wiele nowych możliwości związanych z odbiorem stacji. Słuchacz wyposażony w odpowiedni odbiornik może na przykład zaprogramować go tak, aby ulubiona audycja sama się nagrała. DAB+ to także koniec szumów, idealna jakość dźwięku, łatwość wyszukiwania stacji i programowania.

Do korzystania z nowej technologi potrzebny jest odpowiedni odbiornik. Zmieniając sprzęt audio warto zwrócić uwagę na urządzenia hybrydowe, które pozwalają odbierać także tradycyjny sygnał analogowy. Uwaga! Sprzęt możecie też wygrać u nas. Przez cały 2015 rok rozdawać będziemy nowoczesne odbiorniki cyfrowe, działający zarówno w systemie DAB+, jak i FM (UKF). Słuchajcie Radia Wrocław i Radia RAM, a na pewno nie przegapicie okazji!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama