Strzegomski Zremb uratowany! Syndyk sprzedał firmę

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-01-15 09:11 | Zmodyfikowano: 2015-01-15 09:14
Strzegomski Zremb uratowany! Syndyk sprzedał firmę -

Strzegomski Zremb uratowany. Firmę kupił od syndyka lokalny przedsiębiorca, działający w branży kamieniarskiej. Jak ustaliło Radio Wrocław, ma on utrzymać zatrudnienie, a także kontynuować podstawową działalność spółki, czyli budowę maszyn do produkcji betonu. Syndyk Kazimierz Młot mówi, że w przetargu sprzedano dwie z trzech części przedsiębiorstwa:

Syndyk tłumaczy, że sprzedać udało się także część firmą nie związaną z produkcją.

Za resztę, czyli za tak zwaną starą część zakładu nowy właściciel zapłacił nieco ponad 1 milion złotych. W chwili upadku długi fabryki przekraczały poziom 30 mln zł. Zremb wciąż działa, obecnie zatrudnia około 40 osób. Przed ogłoszeniem upadłości likwidacyjnej kadra fabryki przekraczała 100 etatów.

Firma – jako Zakłady Maszyn Rolniczych „Plon” - powstała w 1945 roku. Potem jej nazwa oraz forma organizacyjna wiele razy się zmieniała. Samodzielną firmą pod nazwą Strzegomskie Zakłady Mechaniczne „Zremb” stała się dopiero w 1998 roku. Wtedy również stała się spółką akcyjną, w której całość udziałów przejął Skarb Państwa (później przekształcona w spółkę pracowniczą). Specjalizuję się w budowie maszyn do produkcji betonu oraz urządzeń towarzyszących. Od kilku lat, pomimo tego, że wciąż miała zamówienia, zbierały się nad nią czarne chmury. W chwili ogłoszenia upadłości, długi Zrembu przekraczały trzydzieści dwa miliony złotych. Pomimo tego znalazł się dzierżawca, który kontynuował produkcję. Inwestora branżowego udało się znaleźć w pierwszym przetargu. Firma Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel kupiła dwie z trzech części zakładu. Do sprzedania pozostała jeszcze stojąca przy Zrembie wytwórnia betonu. Ma być na nią osobny przetarg.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.