Z Duńczykami zagramy o drugie miejsce w grupie

Robert Skrzyński Doha | Utworzono: 2015-01-23 16:52 | Zmodyfikowano: 2015-01-23 16:54
A|A|A

Ostatni rywal polskich piłkarzy ręcznych w grupie D to niezwykle silny przeciwnik. Duńczycy są aktualnymi wicemistrzami świata i wicemistrzami Europy, choć w Katarze dotychczas nie zachwycili. Pokonali Arabię Saudyjską i Rosję a zremisowali z Niemcami i dość niespodziewanie z Argentyną.

Duńczycy to drużyna turniejowa przyznaje Mariusz Jurkiewicz:

To jednak bardzo dobry zespół. Kadrę prowadzi Islandczyk Gudmundur Gudmundsson. W bramce gra - uznawany przez wielu za najlepszego na świecie na tej pozycji - Niklas Landin. Sercem zespołu jest rozgrywający Mikkel Hansen a mnóstwo bramek rzucają świetni skrzydłowi - Anders Eggert i Hans Lindberg.

Polacy zdają sobie sprawę z klasy rywala. Atmosfera w drużynie po trzech wygranych meczach jest dobra. Dużo pracy ma sztab medyczny, który robi wszystko aby w tym meczu mogli zagrać kontuzjowani Krzysztof Lijewski i Przemysław Krajewski.

Czeka nas niezwykle trudny mecz podkreśla drugi trener reprezentacji Jacek Bedzikowski:

Stawką spotkania będzie drugie miejsce w grupie D, które pozwoli trafić na teoretycznie słabszego rywala w 1/8 finału. Sytuacja w grupie C także jest skomplikowana. Tak naprawdę w fazie pucharowej biało - czerwoni mogą zagrać z Francją, Szwecją, Egiptem, Islandią lub Czechami. Wszystko okaże się po zakończeniu spotkania.

Początek meczu Polska - Dania o 19 polskiego czasu. 

Doha, Robert Skrzyński, Radio Wrocław

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama