Jak ważne jest wyleczenie kontuzji. Porady biegowe

| Utworzono: 2015-01-31 08:40 | Zmodyfikowano: 2015-01-31 08:41

W przypadku kontuzji bardzo ważne jest, aby stosować się do kilku zasad, które pozwolą nam skrócić czas powrotu do zdrowia i formy. Pamiętajmy, że na wyleczenie kontuzji potrzebny jest odpowiedni czas. To nie mit. Jeżeli zbyt szybko wrócimy do zajęć nasz organizm może kolejny raz powiedzieć STOP!

Radzi nasz stały ekspert biegowy Grzegorz Pieczarka. „Czas odpoczynku możemy skrócić poprzez dobrą rehabilitację, stosowanie się do zaleceń lekarza i trenera oraz odpowiednio długi czas rekonwalescencji. Sportowcy to przeważnie osoby obdarzone mocnym charakterem więc bardzo szybko podejmują myśl o powrocie do treningu. Bardzo często okazuje się to zgubne. Nierozsądne podejście do tematu może się zakończyć jeszcze bardziej poważnym urazem, który wykluczy nas z uprawiania sportu na zdecydowanie dłuższy czas. Wtedy tak na prawdę zacznie się problem. Nie będziemy jednam mogli mieć pretensji do całego świata, tylko do samego siebie”.

„Niestety zaleczenie urazu, niebranie odpowiedniej dawki leków, zaleconych zabiegów, czy zbyt szybkie rozstanie się z rehabilitacją mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami w przyszłości. Każdy niezaleczony uraz pozostawia trwały ślad w naszym organizmie i jak tykająca bomba czeka na nasz niewłaściwy ruch. Zachęcam zatem popierając to na własnym przykładzie, aby urazy sportowe leczyć do końca. Chęci treningowe można przełożyć bezpośrednio na rehabilitację dzięki czemu powrócimy szybciej do formy oraz zadbamy o stronę mentalną naszego treningu” - dodaje trener. Rozsądek zawsze powinien brać górę nad ambicją. Pamiętajmy, że nasze zdrowie jest najważniejsze.

Posłuchaj porad trenera:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.