Duża frekwencja i rekord trasy. Kolejne zawody CITY TRAIL

| Utworzono: 2015-01-31 15:57 | Zmodyfikowano: 2015-01-31 16:00
A|A|A

Grand Prix City Trail to cykl 60 jesienno-zimowych przełajów. Wszystkie crossy odbywać się będą na dystansie 5 km, natomiast dla dzieci i młodzieży (3-16 lat) od 300 m do 3 km.

Dziś na wrocławskiej trasie w Lesie Osobowickim zwyciężyli Paweł Matner i Dominika Napieraj. Uzyskali fantastyczne wyniki – 15:54 i 17:33! To rekordy 5-kilometrowego odcinka. Linię mety sobotnich zawodów minęło 351 osób.

Paweł i Dominika są zdecydowanie najszybszymi w historii cyklu (który we Wrocławiu trwa od trzech lat). Dzięki sobotnim wygranym oboje zbliżają się do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

"Warunki na trasie były dzisiaj lepsze niż ostatnio, choć momentami było błotniście i ślisko – kolce bardzo się przydały" – podkreślił po biegu Paweł Matner. "Myślę, że przy dobrych warunkach można z tego wyniku „urwać” jeszcze nawet 20 sekund" – ocenia Paweł.

Przed biegiem głównym tradycyjnie odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Młodzi sportowcy rywalizowali na czterech dystansach i w pięciu kategoriach wiekowych. Dla wszystkich to była świetna zabawa. W Lesie Osobowickim pojawili się ze swoimi rodzicami. Oni też zazwyczaj biegają. Jeżeli jednak nie startują w zawodach to głośno dopingują swoje pociechy. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało około 70 młodych zawodników.

Poza Wrocławiem zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie. W każdym z miast od października 2014 do marca 2015 odbędzie się po sześć imprez.

Kolejne zawody we Wrocławiu odbędą się 28 lutego. Zakończenie cyklu – miesiąc później – 28 marca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama