Na koniec Hiszpania. Stawką meczu brązowy medal

Robert Skrzyński Doha | Utworzono: 2015-01-31 21:02 | Zmodyfikowano: 2015-01-31 22:23
A|A|A

Po półfinałowym meczu z gospodarzami turnieju 29:31 biało - czerwonym pozostała walka o brązowy medal z Hiszpanią, która w drugim półfinale uległa Francji 22:26. Nasi rywale dwa lata temu zdobyli we własnym kraju złoty medal. Teraz też będą chcieli wrócić z mistrzostw choćby z brązowym krążkiem. 

Obie drużyny spotkały się ostatnio trzy tygodnie temu podczas towarzyskiego turnieju w Oviedo. Nasi zawodnicy jeszcze na piętnaście minut przed końcem prowadzili 26:22, by ostatecznie przegrać 28:33. Jednak w polskim zespole w tamtym spotkaniu zabrakło Sławomira Szmala, Mariusza Jurkiewicza i Michała Jureckiego. 

Czy to spotkanie może mieć wpływ na przebieg meczu o brązowy medal - o tym Sławomir Szmal:

Hiszpanie świetnie nas znają. Ich trener Manolo Cadenas prowadzi Orlen Wisłę Płock a świetny obrotowy Julen Aguinagalde gra w drużynie mistrza Polski - VIVE Tauronu Kielce. Obie drużyny nie będą miały przed sobą tajemnic. Wygra ten zespół, który zachowa więcej sił i zdoła zapomnieć o półfinałowej porażce.

Zdajemy sobie sprawę z rangi tego spotkania przyznaje Kamil Syprzak:

Srebro na mistrzostwach świata zdobywa się po przegranej. Brąz wymaga zwycięstwa. Oby po ostatniej syrenie cieszyli się z niego Polacy. 

Początek meczu o 14.30 polskiego czasu. Niespełna trzy godziny później w finale Francja zmierzy się z Katarem.

Doha, Robert Skrzyński, Radio Wrocław 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama