Wygrane siatkarzy i siatkarek. Sukcesy Cuprum i Impelu

| Utworzono: 2015-02-21 20:19 | Zmodyfikowano: 2015-02-21 20:21

To miał być bardzo trudny dzień dla naszych zespołów. I rzeczywiście taki był. Obaj przedstawiciele Dolnego Śląska jednak pokazali klasę i wracają z terenu przeciwnika z tarczą.

Cuprum absolutnie nie było faworytem. Zespół z Lubina jednak pojechał do hali Jastrzębskiego Węgla jak po swoje. To było widać od początku. Pierwszego seta zawodnicy gości wygrali po sporych nerwach 30:28. W drugim lepsi gospodarze. Zwyciężyli 25:19. W odpowiedzi sukces lubinian - w trzeciej partii wygrali 25:20. Jastrzębianie jednak kolejny raz się podnieśli. W końcówce czwartego seta wytrzymali presję i zwyciężyli do 26. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali jednak siatkarze z Dolnego Śląska. Mimo, że na przerwie technicznej przegrywali to zdołali odwrócić losy meczu. Zwyciężyli seta 16:14 i cały mecz 3:2.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 2:3 (28:30, 25:19, 20:25, 28:26, 14:16)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Pajenk, Czarnowski, Gierczyński, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Filippov, Malinowski, Kosok, Formela.

Cuprum Lubin: Romać, Łomacz, Paszycki, Kadziewicz, Trommel, Łapszyński, Rusek (libero) oraz Siezieniewski, Gorzkiewicz, Gromadowski, Michalski.

W bardzo dobrych nastrojach z Piły wracają siatkarki Impelu. Wrocławianki choć straciły jednego seta to do domu przywiozą pełną pulę punktów Orlen Ligi.

Inauguracyjny set zakończył się zgodnie z "wrocławskim" planem. Nasze siatkarki grały bardzo dobrze na zagrywce. Do tego wykorzystywały błędy rywalek. Szybko uzyskały wyraźną przewagę i wygrały partię aż 25:15. Kolejny raz w tym sezonie jednak nie były w stanie przez całe spotkanie utrzymać dobrego tempa gry. Szybko się to zemściło. W drugiej partii bowiem pozwoliły Nafcie na dużo i po ciekawej końcówce Impel przegrał 22:25. Tore Aleksandersen szybko jednak zmobilizował swoje podopieczne. Mecz bowiem zakończył się po kolejnych dwóch setach. Trzecią partię Impel wygrał do 19, a czwartą do 17.

PGNiG Nafta Piła - Impel Wrocław 1:3 (15:25, 25:22, 19:25, 17:25)

Nafta: Konieczna, Krawulska, Raczyńska, Milovic, Wawrzyniak, Jarmoc, Pauliukouskaya (libero) oraz Skorupka, Nadziałek, Sobczak, Stencel.

Impel: Gryka, Kaczor, Kąkolewska, Kauffeldt, Mroczkowska, Cutura, Sawicka (libero) oraz Hagglund, Kwiatkowska, Topić, Grejman.