Super news: Żurawie przyleciały! (PRZEGLĄD PRASY)

Wacław Sondej | Utworzono: 2015-03-03 07:08 | Zmodyfikowano: 2015-03-03 07:14
A|A|A

Są tacy, którzy twierdzą, że nastroje w Rosji zmienią się, gdy lodówka wygra z telewizorem. To niepoprawni optymiści, bo znawcy kraju opiewanego jako "szeroka strana maja radnaja" wiedzą, że lodówka może być pusta, nie szkodzi, przecież w telewizorze mówią same przyjemne rzeczy. Same przyjemne? "Borysa Niemcowa zabiła telewizja. Pogardę, cyniczną drwinę, nienawiść wniósł do naszego życia publicznego Putin.(...) Propaganda zabija" - to słowa dla Gazety Wyborczej Siergieja Kowaliowa, byłego więźnia radzieckich łagrów, dziś przewodniczącego rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał. Kowaliow uważa, że sam Putin nie potrafi sobie odpowiedzieć dokąd to wszystko zmierza. "Jego też porwał i niesie potok kłamstwa i nienawiści, jaki sam skierował na Rosję."

A u nas, jak to ujmuje Wyborcza, trwa "Dzielenie skóry na wyborcy". W tym konkretnym przypadku wyborca jest lewicowy i ma skórę podzielona na czworo. Skrawki nazywają się: Ogórek, Nowicka, Grodzka i Palikot. Jedna skóra, cztery części a każda z lewej strony. Wszystko płynie, jak twierdził radziecki filozof Pantarejew. Kiedyś zalew kandydatów topił prawicę, teraz ta sama przypadłość pojawiła się naprzeciwko. Ponieważ jednak mamy czasy gospodarki rynkowej, popyt rychło przywróci podaż do porządku. Do 26 marca trzeba zebrać 100 tys. podpisów osób popierających kandydata. Wiewiórki ćwierkają, że większość spośród 16 obecnie znanych kandydatów ma kłopoty. Sztab Pawła Kukiza mówi otwarcie Wyborczej Wrocław, że dotychczas uciułał kilkanaście tysięcy podpisów. A dotyczy to kandydata wyrazistego, ideowego, trochę donkiszowatego, ale bez machiny partyjnej i bez partyjnych czyli naszych pieniędzy.

W najnowszym sondażu Millward Brown dla TVN 24, Nowicka ma 0% poparcia, Grodzka 1%, Palikot 2 %. Kukiz 4 - tyle samo Janusz Korwin Mikke. W górę idzie Andrzej Duda - ma 27%, powoli opada Bronisław Komorowski - 47%. Czyli prezydenta poznamy pod koniec maja, po drugiej turze. To o marzących o prezydenturze. Dawno nie było natomiast badania poparcia dla partii. Dziś jest wynik ankiety zamówionej przez Rzeczpospolitą. Mamy dwa Sky Towery: PO - 37%, PiS z przyległościami - 33. Na dole, w cieniu, dwa baraczki: SLD i PSL po 7 %. I to wszystko. Nie sądzę, aby ten wynik kimś wstrząsnął. Ale jeśli się ktoś taki znajdzie, niech weźmie do ręki Gazetę Wrocławską. Tam na pierwszej stronie są piękne krokusy a wewnątrz informacje, że przyleciały już żurawie, że skowronek świergoli. I to się liczy!

Do usłyszenia się z Państwem...

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama