Łukasz Kubot przegrywa na starcie w Indian Wells

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-11 07:42

Polak przegrał 4:6: i 5:7, choć oba sety rozpoczynały się po jego myśli. W pierwszym Kubot prowadził 2:0, a w drugiej partii było już nawet 4:1 dla zawodnika KKT. W obu przypadkach młody Australijczyk, deblowy mistrz juniorskich Australian Open i Wimbledonu, zdołał jednak odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W efekcie po godzinie i 42 minutach gry pierwsze w historii starcie tych tenisistów zakończyło się porażką reprezentanta Polski.

Zawodnika wrocławskiego KKT czeka jeszcze w USA start w turnieju deblowym, w którym po raz pierwszy jego partnerem będzie Szwajcar Stan Wawrinka.

Wcześniej w kwalifikacjach gry pojedynczej kobiet w Indian Wells odpadły Urszula Radwańska i Paula Kania. W turnieju głównym kalifornijskiego turnieju są Jerzy Janowicz i Agnieszka Radwańska. Rywalem Janowicza w pierwszej rundzie będzie Argentyńczyk Diego Schwartzman. Radwańska rozpocznie rywalizację od drugiej rundy i zagra ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni i Amerykanką Alison Riske.