Falstart wrocławskich siatkarek w play-off Orlen Ligi

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-03-21 19:24 | Zmodyfikowano: 2015-03-21 19:24

Wicemistrzynie Polski, które część zasadniczą rozgrywek zakończyły lokatę wyżej od bielszczanek miały prawo liczyć na sukces. Tym bardziej, że w trzech meczach tego sezonu pomiędzy tymi drużynami Impel za każdym razem okazywał się lepszy od Aluprofu.

Podopieczne Tore Aleksandersena na Podbeskidziu spotkał jednak zimny prysznic. Pierwsze starcie ćwierćfinałowe zakończyło się ich gładką porażką w trzech setach. W inauguracyjnej partii wrocławianki miały sporo problemów z zagrywką rywalek. Bielszczanki dzięki temu szybko odskoczyły na kilka punktów. Dobra zmiana Anny Grejman w drugiej części seta pozwoliła przyjezdnym zmniejszyć straty. Ostatecznie jednak Aluprof po nerwowej końcówce zdołał tę odsłonę rozstrzygnąć na swoją korzyść 25:22.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Bielska, ale wrocławianki szybko doprowadziły do remisu. Wtedy jednak zespołowi Impelu przytrafił się kolejny przestój, po którym wicemistrzynie Polski przegrywały już 5:13. Strat nie udało się już odrobić i druga partia ponownie padła łupem bielszczanek.

W trzecim secie rywalizacja tylko na początku miała bardziej wyrównany przebieg. Na pierwszą przerwę techniczną wrocławianki schodziły przegrywając 6:8. Po wznowieniu gry bielszczanki szybko powiększyły dystans do 4-5 punktów. Do końca tej partii obraz gry nie uległ zmianie. Wrocławianki nie były w stanie odrobić strat, ułatwiając zadanie rywalkom często psutą własną zagrywką. Impel przegrał tego seta ponownie 17:25 i cały mecz 0:3.

Drugie spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie w czwartek, 26 marca we wrocławskiej Orbicie (godz. 18). Jeśli Aluprof ponownie wygra, rywalizacja się zakończy. Jeśli zwyciężą wicemistrzynie Polski - decydujące spotkanie odbędzie się kolejnego dnia (27.03, godz. 18).

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław 3:0 (25:22, 25:17, 25:17)

BKS Aluprof: Horka, Lis, Muhlsteinova, Trojan, Beier, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Wilk, Pelc.

Impel: Mroczkowska, Ptak, Kąkolewska, Cutura, Gryka, Kaczor, Sawicka (libero) oraz Grejman, Topić, Hagglund, Kauffeldt, Kwiatkowska.