Trzy punkty piłkarzy z Lubina. Zagłębie wygrywa w Bytowie

| Utworzono: 2015-03-22 15:38

Drużyna Zagłębia była faworytem. To trzeci mecz o punkty lubinian w 2015 roku i trzecie zwycięstwo. Ekipa z regionu nie straciła jeszcze w tym roku bramki.

Pierwsza połowa nie należała do ciekawych. Oba zespoły skupiły się przede wszystkim na defensywie. Kibice nie oglądali więc wielu strzałów i pięknych parad bramkarskich. Najważniejsze dla fanów jedenastki z Lubina, że inauguracyjne 45 minut zakończyło się sukcesem drużyny gości. W 35. minucie po dośrodkowaniu w pole karne, stoperzy gospodarzy starali się wybić piłkę i zrobili to tak niefortunnie, że ta trafiła do Krzysztofa Piątka. Napastnik nie zmarnował okazji i uderzeniem tuż przy słupku otworzył wynik. Goście nie cieszyli się zbyt długo. Jeszcze przed przerwą doznali bowiem dużego osłabienia. Boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Arkadiusz Woźniak.

Po przerwie goście grali bardzo mądrze. Kilka razy stworzyli sytuację do podwyższenia prowadzanie. Po centrze Aleksandara Todorovskiego główkował Łukasz Janoszka ale piłka spoczęła w rękawicach Wojciecha Pawłowskiego. W 59. minucie golkiper jednak skapitulował drugi raz. Janoszka perfekcyjnie wykorzystał znakomite podanie Aleksandra Kwieka. Gospodarze stworzyli sobie także kilka dobrych okazji, po których jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Najlepszą szansę zaprzepaścił Daniel Mąka, który uderzył z kilku metrów obok słupka.

Bytovia Bytów Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

Bramki:
Krzysztof Piątek 34, Łukasz Janoszka 59

Bytovia: 93. Wojciech Pawłowski - 21. Tadeusz Socha (70, 18. Daniel Mąka), 3. Łukasz Wróbel, 28. Kamil Juraszek, 19. Radosław Jasiński (56, 9. Mariusz Kryszak) - 22. Wojciech Wilczyński, 8. Chris Jastrzembski (56, 6. Maciej Szewczyk), 20. Marko Bajić, 16. Robert Mandrysz, 10. Michał Jakóbowski - 11. Janusz Surdykowski.

Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak (42, 14. Miłosz Przybecki), 28. Łukasz Piątek, 24. Jakub Tosik, 6. Aleksander Kwiek (78, 8. Sebastian Bonecki), 18. Łukasz Janoszka - 26. Krzysztof Piątek (84, 22. Eryk Sobków).

W innych meczach pierwszej ligi z udziałem dolnośląskich drużyn Miedź Legnica pokonała GKS Tychy 2:0, a Chrobry Głogów przegrał w Suwałkach z Wigrami 0:1.