Paterski liderem wyścigu Dookoła Katalonii

Robert Skrzyński mat. prasowe | Utworzono: 2015-03-24 06:31
A|A|A

fot. cccsport.eu

Maciej Paterski odniósł imponujące zwycięstwo na pierwszym etapie wyścigu dookoła Katalonii. Kolarz CCC Sprandi Polkowice objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, punktowej i górskiej.

"Spełniło się jedno z moich największych marzeń, odnieść zwycięstwo w wyścigu klasy World Tour. Cieszę sią ogromnie" – powiedział po etapie Maciej Paterski. – Przez cały dzień nogi bardzo dobrze pracowały, ale na ostatnich 10-kilometrach łapały mnie skurcze. Czułem się odwodniony, ale nie tylko ja, bo podobnie czuli się moi koledzy z ucieczki, o czym powiedzieli mi później w rozmowie po etapie. W końcówce starałem się po prostu „kręcić", bez zbyt mocnego naciskania na pedały. Pomogło. W samej końcówce musiałem zapomnieć o bólu i skupić się tylko na sprincie. Muszę wykorzystywać dni, w których czuję się mocny. Dziś wykorzystałem" - dodał Paterski.

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice zaatakował po serii nieudanych prób ucieczki. Paterski ruszył z peletonu razem z Belgiem Bartem De Clercqiem i Francuzem Pierre Rollandem. Zbudowali bardzo dużą przewagę dochodzącą nawet do 16 minut.

Na finałowy kilometr Paterski, de Clercq i Rolland wjechali z bezpiecznym zapasem. W końcówce Polaka zaczęły łapać skurcze, ale nie przeszkodziły mu na finiszu, na którym wyprzedził Francuza i Belga. Było to jego pierwsze zwycięstwo w wyścigu UCI World Tour. To także pierwsza wygrana w imprezie tej rangi dla grupy CCC Sprandi Polkowice.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama