Szczypiorniści Chrobrego bez szans w meczu z VIVE

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-03-24 19:39

Już przed spotkaniem było wiadomo, że zdecydowanym faworytem meczu jest zespół mistrza Polski. Drużyna VIVE, która tuż przed południem poznała swojego rywala w walce o Final Four Ligi Mistrzów (Vardar Skopje) na parkiecie w Głogowie udowodniła swoją klasę.

Zespół z Kielc od samego początku narzucił swój styl gry i po 10. minutach spotkania prowadził 7:3. Kolejne fragmenty były nico bardziej wyrównane, ale drużyna VIVE utrzymywała bezpieczną przewagę. Mistrzom Polski w końcowych fragmentach pierwszej połowy udało się ją powiększyć i po 30. minutach prowadzili 16:10.

Początek drugiej połowy to znów bardzo dobra gra VIVE i słaba postawa Chrobrego. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo po 40. minutach drużyna z Kielc prowadziła już 23:12. Przez kolejnych 12. minut mistrzowie Polski zdobyli aż dziewięć bramek, a stracili tylko dwie i na dziesięć minut przed końcem wygrywali aż 32:14. Ostatecznie zwyciężyli 36:18.

Jutro swoje spotkania rozegrają pozostałe dolnośląskie drużyny - Zagłębie Lubin będzie podejmować od 18 Wisłę Płock a Śląsk Wrocław zmierzy się o 20 z MMTSem Kwidzyn.