Kolejne podium kolarza CCC Polkowice w Hiszpanii

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2015-03-28 19:57

Zwycięzcą liczącego 194 km odcinka z metą w Port Aventura został Rosjanin Siergiej Czernecki (Katiusza), a drugie miejsce zajął Francuz Julian Alaphilippe (Etixx - Quick Step). Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice) był 97., Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice) - 101., Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice) - 108., a Przemysław Niemiec (Lampre Merida) - 145.

Trzeci na mecie Paterski po raz kolejny pokazał się w Katalonii z bardzo dobrej strony. Wcześniej wygrał pierwszy etap, a prowadzenie utrzymał także po drugim. Szanse na wysoką lokatę pogrzebał w czwartek na najtrudniejszym odcinku do stacji narciarskiej La Molina.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Australijczyk Richie Porte (Sky), który o pięć sekund wyprzedza Włocha Domenico Pozzovivo, i o siedem Hiszpana Alberto Contadora (Tinkoff Saxo). Paterski jest 45. i traci do lidera ponad 27 minut.

W niedzielę odbędzie się ostatni etap, którego prawie 127 kilometrowa trasa będzie wiodła drogami wokół Barcelony.