Rządkowski o trzy trafienia od medalu MŚ w szermierce

| Utworzono: 2015-04-07 07:13 | Zmodyfikowano: 2015-04-07 07:14

Dolnośląskim faworytem był reprezentant klubu Wrocławianie Andrzej Rządkowski, który wystartował w zmaganiach do lat 20. Młodzieżowe imprezy zazwyczaj kończyły się sukcesem przedstawiciela naszego regionu. Warto przypomnieć MŚ do lat 17, w których Rządkowski stanął na najwyższym stopniu podium.

W Taszkiencie do szczęścia floreciście zabrakło trzech trafień. Zawodnik wrocławskiego klubu przegrał ćwierćfinał z Włochem Francesco Ingariolą 12:15. W klasyfikacji końcowej turnieju Rządkowski zajął szóstą pozycję.

Pozostali przedstawiciele Dolnego Śląska turniej zakończyli na dalekich miejscach. W szpadzie 25. był Maciej Bielec ze Szpady Wrocław.

W rywalizacji szpadzistek na 51. miejscu zmagania ukończyła klubowa koleżanka Bielca Barbara Piekarska.