Challenger Guadalajara: Przysiężny już w drugiej rundzie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-04-21 05:11 | Zmodyfikowano: 2015-04-21 06:44

Występujący w turnieju z dziką kartą zawodnik z Meksyku postawił rozstawionemu z czwórką Polakowi trudne warunku. Pierwszy set był wyrównany do stanu 5:5. Wtedy dwa gemy z rzędu wygrał Przysiężny i w partii trwającej 42 minuty okazał się lepszy 7:5.

Drugiego seta lepiej zaczął Reyes-Varela. Meksykanin prowadził 3:1, ale dolnośląski tenisista odrobił straty. Partia – trwająca aż 56 minut - rozstrzygała się w tie-breaku. W tej „dogrywce” Przysiężny przegrał z Meksykaninem 4:7.

Decydujący set był wyrównany do stanu 3:3. Potem gemy zdobywał już tylko Polak. Przysiężny w 35 minut zamknął partię wygrywając 6:3.

Całe spotkanie trwało dwie godziny i trzynaście minut.

Kolejnym rywalem zawodnika Matchpointu Wrocław będzie lepszy w pojedynku Marcelo Arevalo (Salwador) kontra Ivo Klecem (Słowacja).

I runda gry pojedynczej ATP Challenger Guadalajara:

Michał Przysiężny (Polska, 4) - Miguel Angel Reyes-Varela (Meksyk) 7:5, 6:7(4), 6:3