Wyrok ws. brutalnej zbrodni (Posłuchaj)

Dominik Panek | Utworzono: 2009-07-22 18:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Dominik Panek, Radio Wrocław

Sędzia Wojciech Kociubiński nie miał wątpliwości, że to skazany mężczyzna zaplanował i zabił Maćka Witkowskiego. Sad uchylił natomiast wyroki 25 lat więzienia dla pozostałych oskarżonych - Marka Andrzejewskiego i Mateusza Skrzypińskiego zaznaczając jednocześnie, że nie ma wątpliwości, że brali oni udział w zbrodni...

Jak zaznaczył sędzia Kociubiński - trzeba dokładnie ustalić ich rolę w zabójstwie. Matka zabitego 17-latka przyznała ze smutkiem, że jeszcze raz będzie musiała przechodzić kolejny proces, na co jak stwierdziła "nie ma już siły". Dodała, że po śmierci syna "nie ma już dla kogo żyć".

Ta zbrodnia ponad dwa lata temu wstrząsnęła całym krajem. Maciek był uczniem klasy wojskowej zespołu szkół zawodowych. Gdy zaginął, jego matka nie wierzyła, że uciekł z domu. Trzy miesiące później jego zwłoki zostały przypadkowo znalezione w złotoryjskim lesie.

Policja zatrzymała trzech kolegów Maćka. Zeznali, że chłopak wyjawił znajomym tajemnicę o swojej przynależności do nieformalnej grupy propagującej przemoc. I właśnie za to oskarżeni związali Maćka, podcięli mu gardło i konającego zakopali.

Zdaniem legnickiej prokuratury to jedna z najdrastyczniejszych zbrodni ostatnich lat w regionie. Z ustaleń biegłych psychiatrów wynika, że wszyscy oskarżeni w chwili tragedii zdawali sobie sprawę z tego, że popełniają zbrodnię.

REKLAMA
Dźwięki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama