Jorge Kadu odchodzi z Miedzi Legnica

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-02 05:46

Zawodnik rodem z Republiki Zielonego Przylądka trafił do Miedzi w połowie lutego tego roku. Kadu podpisał wtedy kontrakt z klubem jako wolny zawodnik, bowiem kilkanaście dni wcześniej rozstał się z Zawiszą Bydgoszcz. W pierwszej lidze, tak jak i w Ekstraklasie furory nie zrobił.

24-letni napastnik wystąpił w dziewięciu spotkaniach klubu z Legnicy. Zdobył w nich dwa gole, w tym jeden z rzutu karnego. Swój ostatni występ w barwach dolnośląskiej drużyny zaliczył 24 maja, kiedy wszedł na ostatnie 17 minut przegranego, wyjazdowego meczu z Pogonią Siedlce 0:1.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Miedź zajmuje 11 miejsce w pierwszej lidze i jest pewna utrzymania. Legniczanie mogą jeszcze awansować na dziesiąte miejsce w tabeli, lub w najgorszym przypadku spaść na trzynastą pozycję.