Prawy do lewego przy grillu (PRZEGLĄD PRASY)

Wacław Sondej | Utworzono: 2015-06-05 07:02 | Zmodyfikowano: 2015-06-05 07:04
A|A|A

fot. archiwum.prw.pl

Trzeba uważać na lewicowców. Zwłaszcza tych z SLD. Oni są na polowaniu. "Lewica czeka na mesjasza" - to tytuł rozmowy Gazety Wyborczej z Robertem Biedroniem. Sam Biedroń nie chce być tym mesjaszem, mówi, że tylko Słupsk mu w głowie. Dodaje, że ma faworytkę, ale nie powie kto to taki. Dlaczego tajemniczo ochrania Barbarę Nowacką - nie wiem.

Temat mesjasza lewicy podejmuje też Dziennik Gazeta Prawna. Potrzebny jest lider, taki przez duże L. Tylko czy zechce go sama lewica - zastanawia się Dziennik. Sprawa jest trudna, bo czytam, ze to musi być taka mieszanka Owsiaka z Lepperem, Frasyniukiem i Wałęsą w jednym. Czyli czekamy na kolejny rozbłysk gwiazdy po lewej stronie nieboskłonu. na razie zdarzyło się to raz, ponad 2 tysiąclecia temu.

Z nazwisk, które znamy i wiemy kto to zacz, najczęściej w piątkowej prasie pojawia się Paweł Kukiz. Gazeta Wyborcza pisze o nim: " Kukiz - wielka niewiadoma.(...)Triumfalizm ludzi Kukiza może ich zgubić.(...)Zagrożenie dla niego czai się w jego otoczeniu i w nim samym" - pisze Wyborcza.. O rewelację wyborów prezydenckich pytany jest też, przez Wyborczą Wrocław Bogdan Zdrojewski. Mówi: "Kukiz?Ma dobre intencje i jest szczery". Czy to aby nie wykręt w ocenie? Bo pan europoseł nie mówi: kompetentny, ze świetnym planem dla Polski, przewidywalny....

Jak zwykle ostatnio, jest w prasie sporo lamentów nad Platformą Obywatelską. Celuje w tym Rzeczpospolita. Omawiając efekty spotkania Klubu Parlamentarnego PO w Jachrance, Andrzej Stankiewicz pisze: "Platforma mówi, że się zmieni". To zdanie jest przytykiem. Chodzi o to, że Platforma międli słowa i to by było na tyle.

Rzepa ma też coś dla kierowców. Otóż liczba durni pozbawionych prawa jazdy za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zbliża się do półtora tysiąca. Zdaniem Rzeczpospolitej, "Obława na kierowców" jest udana. Ale... Helsińska Fundacja Praw Człowieka zauważa, że nie wolno za to samo wykroczenie karać dwa razy. A tu - prawko poszło się paść i jeszcze walą mandat z punktami karnymi. Poza tym aktywiści helsińscy chcą by to sąd miał pieczę nad systemem zabierania praw jazdy. No to znamy wątpliwości, ale całe szczęście, nie wstrzymują one procesu wyłapywania ciężko poszkodowanych przez głupotę. Szerokiej drogi i rozważnej jazdy weekendowej!

Do usłyszenia się z Państwem...

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama