Grzegorz Łomacz gotowy na mecz kadry z Iranem

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-06-05 08:12 | Zmodyfikowano: 2015-06-05 08:13
A|A|A

Ostatnie spotkanie z Iranem było niezwykle zacięte. Podczas mistrzostw świata udało się nam wygrać dopiero w tie-breaku. Polacy do tej pory rywalizowali z reprezentacją Iranu siedem razy. W tych konfrontacjach triumfowali cztery razy, trzykrotnie schodzili z boiska jako pokonani. Bilans w setach wynosi 15:12 dla Biało-Czerwonych.

Polacy walkę w tegorocznej Lidze Światowej rozpoczęli w Gdańsku od wygranych z Rosją 3:0 i 3:2. Iran natomiast walczył na wyjeździe ze Stanami Zjednoczonymi. Przegrał dwa razy po 1:3.

W tabeli grupy B prowadzą Amerykanie - 6 punktów, przed Polakami - 5., Rosją -1. i Iranem - 0.

W kadrze na Iran znaleźli się: rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz; atakujący: Jakub Jarosz, Bartosz Kurek; środkowi: Mateusz Bieniek, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona; przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika; libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski.

W bieżącej kolejce grupy B podopieczni francuskiego trenera Stephane'a Antigi będą rywalizować w Częstochowie z Iranem. W Long Beach w Kalifornii Amerykanie rozegrają dwa mecze z Rosją.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama