Wrocławskie obyczaje: Zakochani do kłódek!

Krzysztof Grabowski | Utworzono: 2009-07-20 10:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Krzysztof Grabowski

Zakochani grawerują na nich swoje imiona i zamykają na poręczy mostu w imię wielkiej, nierozerwalnej miłości. Klucz ląduje w wodzie. Pomysł pochodzi prawdopodobnie z książki "Tylko Ciebie Chcę" włoskiego autora Fredericco Moccio. Kłódki wywołują duże zainteresowanie. Czy właśnie powstała kolejna atrakcja Wrocławia?

Jeśli na moście jest Twoja kłódka i chcesz opowiedzieć nam jej historię, historię swojej miłości napisz do nas (internet@prw.pl).

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Dodi
2009-11-29 23:52:01
z adresu IP: (86.145.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ja uważam, że nawet, jeżeli zapożyczony, to fajny ten pomysł Nie wiem czy nie zauważyliście, ale w obecnych czasach mało co polskiego jest w Polsce
~dellik
2009-07-21 08:07:57
z adresu IP: (83.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma to jak kopiować cudze pomysły, do tego mało interesujące...
~Tu jest ten most ??
2009-07-20 16:24:25
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
O tym mówicie ? http://fotogalerie.pl/fotka/2935911243762188s2,zetka,Most-zakochanych....htm
~Heidi
2009-07-20 16:16:10
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
@gkalewski - chyba rzeki Wilenki, a most nazywa się Użupio, czyli Zarzeczny. Poza tym wiele jest takich mostów w miastach za Wisłą.
~vxc
2009-07-20 14:30:39
z adresu IP: (79.188.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najfajniejszym tego typu miejscem jest most zakochanych w Kijowie, bo jest bardzo wysoki i w jednym z najpiękniejszych europejskich parków. Polecam.
~solo
2009-07-20 13:55:48
z adresu IP: (195.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mam nowy pomysł dla rozwiedzionych niech kłodki bedą otwarte .
~gkalewski
2009-07-20 13:43:21
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moda z Wilna. Tam od kilku lat na rzece Lenka -jak się idzie w kierunku dzielnicy Zarzecze - jest mostek przy którym są setki kłódek z życzeniami od młodych zakochanych
~eee
2009-07-20 12:34:50
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie widzi mi sie to...
~i
2009-07-20 11:25:05
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
no no - wrocławscy kochankowie zapinają się na moście
~Monika
2009-07-20 10:19:21
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
Według tradycji Pan Młody powinien jeszcze nowo zaślubioną przenieść przez ten most na rękach. To jest stara tradycja. Pan chyba nie żonaty???
~Monika
2009-07-20 10:16:49
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co za bzdura?! Jaki wrocławski obyczaj, to ze Wschodu przyszło z Rosji. Nikt nie czyta żadnych książek. Widać już, że tematy się wyczerpały... Boszeee.