Kubot i Karlović awansowali do finału debla w s'Hertogenbosch

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-06-12 21:27 | Zmodyfikowano: 2015-06-12 21:28

Pierwszy set padł łupem zawodnika KKT Wrocław i jego partnera. Kubot i Karlović zaczęli z wysokiego c. Inauguracyjnego gema wygrali na sucho, a w drugim przełamali serwis rywali. Zwyciężyć przy podaniu rywali udało się także w siódmym gemie. Kolejny zakończył seta. Polsko-chorwacki duet zwyciężył 6:1 i potrzebował do tego zaledwie 25 minut.

Druga partia trwała dokładnie tyle samo. Miała jednak zupełnie inny przebieg. Do siódmego gema oba duety wygrywały swoje podania. Zmiana tej tendencji nastąpiła w kolejnym rozdaniu. Kubot i Karlović przegrali swój serwis do 15 i w secie byli gorsi 3:5. Następny gem przy podaniu holendersko-rumuńskiej pary zakończył się bez odpowiedzi ze strony Polaka i Chorwata. Drugą partię wygrali Rojer i Tecau - 6:3.

O wszystkim decydował zatem super tie-break. Trwał on 13 minut i był bardzo jednostronny. Kubot z Karloviciem prowadzili już 5:0 by ostatecznie wygrać 10:2.

Półfinał debla ATP s'Hertogenbosch:

Rojer/Tecau - Kubot/Karlović 1:2 (1:6, 6:3, 2:10)

Polsko-chorwacki zespół awansował do finału w którym zmierzy się z Francuzami: Pierrem-Huguesem i Herbertem-Nicolasem Mahutem.