Kaloryfer zamiast pieca? Zapłacą niemal wszystko za Ciebie

Aurelia Szymon | Utworzono: 2015-06-17 15:28 | Zmodyfikowano: 2015-06-17 15:32
A|A|A

Fot. Dolnośląski Alarm Smogowy

Kaloryfery zamiast pieca węglowego - naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego wraz z wrocławską elektrociepłownią uruchamiają w stolicy Dolnego Śląska program dzięki, któremu z kamienic mają znikać węglowe piece. Zamiast tego budynki będą przyłączane do miejskiej sieci ciepłowniczej.

- Do tej pory główną barierą takiej zmiany były koszty inwestycji - mówi Agnieszka Ciechelska z wrocławskiej uczelni.

Do 70% kosztów instalacji pokrywa miasto w ramach programu KAWKA, a resztę Kogeneracja. Dokumenty składa zarządca nieruchomości, ale najpierw na zmianę muszę być zdecydowani wszyscy lokatorzy konkretnej kamienicy.

O pieniądze musi się starać zarządca jako przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej - mówi Maciej Tomaszewski dyrektor do spraw handlu i rozwoju w Kogeneracji:

Do zalet takiej zmiany należy mniejsze zanieczyszczenie powietrza, koszty są podobne.

UWAGA!

Kilka tygodni temu Wrocławskie Mieszkania ostrzegały przed korzystaniem z ogłoszeń pośredników na uzyskanie dofinansowania w ramach programu Kawka 2015 - miejska spółka informuje, że na klatkach schodowych i drzwiach wejściowych do części budynków we Wrocławiu pojawiły się takie ulotki. Urzędnicy przypominają, że po to, żeby skorzystać z programu nie potrzebny jest żaden pośrednik. KAWKA to program dotacji na projekty związane ze zmianą ogrzewania węglowego na proekologiczne. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.infokawka.pl.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama