Miodrag Rajković odchodzi z PGE Turowa Zgorzelec!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-06-18 21:47 | Zmodyfikowano: 2015-06-18 21:49

Okres pracy serbskiego szkoleniowca w Zgorzelcu, to bez wątpienia najlepszy czas w historii klubu. W trakcie trzech sezonów Rajković wywalczył z Turowem trzy medale mistrzostw Polski: historyczny złoty w sezonie 2013/14 i dwa srebrne. Do tego doszedł Superpuchar Polski oraz występy drużyny w prestiżowej Eurolidze.

O rozstaniu z Rajkoviciem przesądził w dużej mierze ostatni finał mistrzostw Polski, w którym zespół PGE, mimo prowadzenia 2:0, musiał uznać wyższość Stelmetu Zielona Góra. W indywidualnym pojedynku szkoleniowców Serb został boleśnie pokonany przez byłego trenera PGE - Słoweńca Saso Filipovskiego.

Głównym czynnikiem, który zadecydował o odejściu Rajkovicia jest jednak sytuacja ekonomiczna klubu. Już w trakcie sezonu z mistrzowskiej ekipy dochodziły sygnały o problemach finansowych. W tej sytuacji nadchodzący sezon ma upłynąć pod znakiem cięcia kosztów. Zapowiedzią oszczędnościowej polityki jest odejście z PGE Turowa jednego z najlepszych graczy - Damiana Kuliga.

Nie wiadomo, kto poprowadzi ekipę Turowa w nadchodzącym sezonie. Wśród ewentualnych następców Miodraga Rajkovicia wymieniany jest jego asystent Piotr Ignatowicz. Pod uwagę brani są także szkoleniowcy zagraniczni.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.